Alman turistin Türkiye ilgisi çok yüksek... 2019’un % 20 üstünde turist getirmeyi öngörüyoruz

Almanya başta olmak üzere, İsviçre, Avusturya, Hollanda ve Belçika’dan Türkiye’ye turist getiren Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, Alman turistlerin Türkiye ilgisinin çok yüksek olduğunu söyledi. Rosati, 2019’un yüzde 20 üzerinde turist getirmeyi öngördüklerini söyledi.

10/06/2022 12:44
Alman turistin Türkiye ilgisi çok yüksek... 2019’un % 20 üstünde turist getirmeyi öngörüyoruz

Almanya başta omak üzere, İsviçre, Avusturya, Hollanda ve Belçika’dan Türkiye’ye turist getiren Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, Alman turistlerin Türkiye ilgisinin çok yüksek olduğunu anlatırken, 2019’un yüzde 20 üzerinde bir turist sayısı getirmeyi öngördüklerini söyledi.

Göktaş Rosati, “İki sene tatile gidememek insanlar için Türkiye özlemini güçlendirdi. Zaten Almanya’da kalitesi ve kapasitesiyle her zaman ilk üçte olan Türkiye, şu an İspanya ardından ikinci sırada. Biz 2019’da 150 bin civarı turist getirmiştik.

Bu yıl 200 bini geçmek istiyoruz. Diğer pazarlarımızda da Türkiye ilgisini görüyoruz. Örneğin 2016’dan bu yana Türkiye’de tatil için çekinceleri olan Avusturya’dan artan oranda bir turizm hareketi var” diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.