Alman turist lüks ve kaliteli otellere yöneldi

Geçen yıl yaşanan zorluklardan ve bu kış çok uzun süren tecritten sonra, Almanlar bu yaz kendilerini bir nevi tedavi etmek, enerji toplamak, güneş depolamak ve moral bulmak için kendilerini güvende hissettikleri rüya gibi bir tatille ödüllendirmek istiyorlar.

Hüseyin Baraner 20/02/2021 14:38
Alman turist lüks ve kaliteli otellere yöneldi

Kapanmanın son haftalarına giren Almanlar tatil planları yapmaya başladılar.

Almanya’da kıpırdamaya başlayan paket tatil satışlarında ayrıcalıklı hizmet veren kaliteli tesislerin öne çıktığı görülüyor.

Her hafta yapılan seyahat acenteleri anketlerinde Korona‘nın Almanların tatil anlayışını değiştirdiğini ortaya çıkarıyor.

5 yaldızlı değil, gerçek beş yıldızlı oteller çok revaçta!

Hem destinasyon olarak hem de otel olarak daha çok eksklusif ve özel bir tatil imkanı sunan yerler tercih ediliyor.

Gelecek yıllar Almanların kendilerini kaliteli, özel hizmet aldığı muhteşem bir doğaya sahip bir tesiste geçireceği tatil ile ödüllendirme yılları olacak.

Almanların özel hizmet ve mahrem alan sunan oteller için eski yıllara nazaran daha çok harcamaya hazır olduğunu gösterdi.

Rezervasyon esnasında “temiz, hijyenik ve sağlıklı mı?” sorusu en temel soru haline geldi.

Seyahat acentelerine ilk sorulan soru hep aynı soru:

Otel güvenli mi?

Müşteri bunları duymadan tatil satın almıyor.

Evet, otelin ev sahibi (Gastgeber) oteli iyi yönetiyor; her konuda çok hassas ve titizler“ yanıtı satışları hızlandırıyor.

Güvenli turizm tedbirleri müşterinin karar vermesi için halen çok önem arz ediyor.

Ateş ölçümleri ve bagaj dezenfeksiyonu, temassız check-in ve ücretsiz koruyucu maskeler paket tatilin standart bir parçası olarak isteniyor.

Bununla birlikte, havuz ve restoranlarda sosyal mesafe için donanımlı bir ortam hazırlayan tesisler ilk planda hemen bir kaç adım öne çıkarıyor.

Şu an rezerve edilen otellerin çoğu yüksek kalite standartlarına sahip ve müşteriye özel alan içinde çok fazla mahremiyet sunan beş yıldızlı tesisler otellerden oluşuyor.

Weg.de'nin yaptığı son araştırmada da görüldüğü gibi, Almanlar’ın yaz tatillerinde eksklusif tatillere ve kaliteli tesislere yöneldiğini ortaya çıkıyor.

Destinasyonlarda en çok aranan özellik yeşillik

Ayrıca şu ana kadar gerçekleşen satışlar arasında Türkiye ve Yunanistan gibi klasik güneşli destinasyonlardaki beş yıldızlı oteller çok popüler.

Dubai, Maldivler ve Küba da en çok satılanlar arasında.

Özelikle Küba ve Maldivler gibi ada ülkelerine yapılan rezervasyonların payı iki kattan fazla artarken, Mayorka’nın popülaritesini yitirdiği görülüyor. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.