Alman turist kışın da sıcak destinasyonları tercih edecek

Almanların Ocak 2022 ve Nisan 2023 tarihleri arasındaki seyahat planları üzerine yapılan araştırma, Almanların kış aylarında da bir 'sıcak tatil' istediğini ortaya koydu.

23/12/2022 13:27
Alman turist kışın da sıcak destinasyonları tercih edecek

Bavyera Turizm Merkezi (BZT) tarafından yapılan araştırmaya göre Almanların yüzde 32'si önümüzdeki birkaç ay içinde tatile gidecek. Buna ek olarak seyahat konusunda kesin bir isteği olan ancak artan fiyatlar ve kişisel finansal kaygılar nedeniyle belirsizlik yaşayan yüzde 10'luk bir kesim de var.

Önümüzeki 5 ay içinde tatile gidecek olanların yüzde 22'si deniz-kum-güneş, yüzde 17'si ise kar tatilini tercih ediyor. Genel olarak tatile gitmek isteyenlerin yüzde 43'ü deniz-kum-güneş, yüzde 33'ü ise kar tatilini tercih edeceğini belirtiyor. Kararsız olanların oranı ise yüzde 14.

Sıcak destinasyonları tercih edenler çoğunlukla mart ve nisan aylarına yoğunlaşıyor

Aralık 2022 ile nisan 2023 arasındaki dönem için tatil planlayanların yüzde 32'sinin tercihi nisan ayı. Geri kalan aylara dönük talep ise yüzde 20'şer civarında.

Kar tatili arzulayanların çoğunluğu aralık 2022 - şubat 2023 arasındaki dönemi tercih ediyor. Sıcak destinasyonları tercih edenler ise çoğunlukla mart ve nisan aylarına yoğunlaşıyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.