Alman turist Antalya’da otelin ‘Kraliçesi’ oldu

Almanya'da yaşayan Sabine Daniels (61), Antalya'da 5 yıldızlı otelde 9 yılda toplam 1071 gün konakladı. Otel yönetimi, daimi müşteri Daniels'i 'otelin kraliçesi' ilan edilerek plaket takdim etti. Turist vizesi ile yılda en fazla 90 gün ülkede kalabildiğini aktaran Sabine Daniels, "Öyle bir sınırlama olmasa tüm ömrümü burada geçirebilirim" dedi.

24/10/2023 22:13
Alman turist Antalya’da otelin ‘Kraliçesi’ oldu

Almanya'da yaşayan Sabine Daniels, ailesiyle birlikte ilk tatillerini İspanya ve Yunanistan'da yapmaya başladı. İki ülkede aradığı sıcaklığı ve konforu bulamayan Daniels ailesi, 2000'li yılların başında Türkiye'ye geldi.

Türkiye'ye hayran kalan Sabine Daniels, sık sık Antalya'ya gelerek tatilini otellerde geçirmeye başladı. Lara- Kundu oteller bölgesinde 12 Nisan 2014'te açılan 5 yıldızlı bir otele, açılışından 2 hafta sonra tatile gelen Sabine Daniels, ailesiyle ve zaman zaman tek başına uzun süre bu tesiste konaklamayı sürdürdü.

İLAN EDİLDİ

Otelin ilk açıldığı günden itibaren çalışanlarla aile gibi olduğunu söyleyen Sabine Daniels, otel müdürüne teşekkür mektubu gönderdi. Daniels mektupta, 39'uncu kez otelde kaldığını, yılda 2 kez 3'er ay konakladığını, beklenenin ötesinde hizmet sunulduğunu ve kendisini otelin bir parçası olarak hissettiğini aktardı. Sabine Daniels'in 9 yılda 1071 gün konakladığını belirleyen otel yönetimi, yıllardır daimi müşterisi olan Sabine Daniels'e plaket takdim ederek, 'otelin kraliçesi' ilan etti.

“SADECE PANDEMİ DÖNEMİNDE GELEMEDİM”

Türkiye'ye hayranlığını anlatan Sabine Daniels, sık sık Antalya'ya geldiğini söyledi. Daniels, “O kadar sık geliyorum ki kaç gün, ne kadar geldiğimi hatırlayamıyorum. Türkiye'yi ve havasını çok seviyorum. Sağlık durumum için burada bulunmak Almanya'da bulunmaktan daha iyi. Buranın hava koşulları sağlığım için daha iyi.

Bu otel 12 Nisan 2014'te açıldığında, 2 hafta sonra buraya gelmeye başladım ve düzenli buraya geliyorum. Burayla ilgili her şeyi çok seviyorum. Sadece pandemi döneminde Türkiye'ye gelemedim. Pandemi dönemi benim için çok zordu. Sağlığımdan dolayı Almanya'da kalmak durumumda kaldım. Türkiye'ye gelemediğim için Covid dönemi benim için çok zor geçti" dedi.

“PERSONEL ÇOK ENTERESAN, HER İSTEĞİMİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYOR”

Otel personelinin sıcak yaklaşımıyla karşılaştığını anlatan Sabine Daniels, “Personel çok enteresan, herkes her isteğimi yerine getirmeye çalışıyor, en ufak bir şeyde yardımcı olmak için ellerinden gelen tüm gayreti gösteriyor.

Tatil sürecimize İspanya civarlarında başlamıştık. Daha sonra Yunanistan'ı tercih ettik ama oradaki yaklaşım, sıcaklık ve servis kalitesi buradaki kadar değildi. Buradaki kadar sıcakkanlılık ve cana yakınlık yoktu. 2000 yılında Türkiye'ye geldik ve bizim için değişilmez bir nokta oldu" diye konuştu.

“SINIRLAMA OLMASA TÜM ÖMRÜMÜ BURADA GEÇİRİRİM”

Otelde genellikle 3 ay kaldığını belirten Daniels, “Turist vizesi 3 aylık toplam 90 gün olduğu için maksimum o kadar kalabiliyorum. Öyle bir sınırlama olmasa tüm ömrümü burada geçirebilirim. Otelin kraliçesi seçilmek kendimi çok iyi hissettirdi. Ben artık bu ailenin bir parçasıyım. Burası benim ikinci evim" diye konuştu. (DHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.