Alman tur operatörlerinden depremzedeler için yardım kampanyası

Türkiye'nin yaşadığı en büyük felaketlerden birisi olan Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından Alman turizmciler de Türkiye'ye yardım için harekete geçti.

10/02/2023 12:16
Alman tur operatörlerinden depremzedeler için yardım kampanyası

Alman Seyahat Derneği (DRV), tüm şirketleri ve çalışanları depremzedelere yardım için Alman Kızılhaçı'na bağışta bulunmaya çağırdı. DRV'den yapılan açıklamada, "Depremden etkilenenlerin acilen insani yardıma ihtiyacı var. Alman seyahat endüstrisi şirketleri ve gezginleri desteğe katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

Birçok kuruluş ve girişimin yanı sıra özellikle Alman Kızılhaçı (DRK), Türkiye ve Suriye'de etkilenen insanlara destek vererek acil yardım önlemleri başlattı. Alman Seyahat Derneği olarak tüm şirketleri ve çalışanları Alman Kızılhaçı'na bağışta bulunmaya çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

QTA’dan 120 Bin Euro

Alman Seyahat Acentesi kooperasyonu QTA Türkiye’de meydana gelen deprem için 120 Bin Euro bağış yaptı

Involatus'tan 50 Bin Euro

Uçak bilet satış şirketi Involatus da, Türkiye'deki depremzedeler için bağış hesabı açtı. Involatus şirket olarak 50 Bin euro bağışladı. Involatus CEO'su Erkan Türkoral, "Bölgede dondurucu soğuklar var, bu nedenle battaniye, kışlık giysiler, radyant ısıtıcılar, ilaçlar, banyo malzemeleri ve bebek karyolası gerekiyor" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.