Alman tur operatörleri bu yıl için çok iyimser

Avrupa seyahat endüstrisinin merkezi Almanya’daki tur operatörleri bu yılı ilişkin iyimser beklentilerini dile girmeye devam ediyor. Tur operatörleri, bu yıl ciroda yüzde 18 gibi iddialı bir büyüme beklediklerini söylüyor.

28/02/2024 22:05
Alman tur operatörleri bu yıl için çok iyimser

Tur operatörleri; Travel Data + Analytics, Tats Travel Agency Mirrorve Midoco Travel Index gibi sektöre ilişkin veri derleyen şirketler ile bu verileri değerlendiren uzmanlar da 2024 yılının iyimser beklentilerin destekler biçimde iyi başladığını açıkladı.

Pazar araştırması çalışmaları, Tatil ve Seyahat Araştırmaları Derneği'nin (FUR) Seyahat Analizi ve Gelecek Araştırmaları Vakfı'nın turizm analizi de, bu yıl seyahat davranışının pandemi öncesi düzeyde olmasını ve Almanların diğer tüketici harcamalarından tasarruf etme olasılığının daha yüksek olmasını bekliyor. Turizm Gazetesi'nde yer alan habere göre, Almanya Seyahat Acentkeleri Birliği (DRV) de uzun mesafeli seyahatlerin bu yıl büyümenin itici güçlerinden biri olmasını bekliyor.

Almanya’da yayınlanan fvw için Travel Talk editörü Klaus Hildebrandt, tur operatörlerinin bu iyimserliklerini değerlendirdi. Hildebrandt, 46 tur operatörünün 2022/23 yılında gösterdikleri performansın bu beklentiyi desteklediğini belirterek, milyarlarca satış yapan şirketlerden birkaç milyon Avro cirolu küçük şirketlere kadar tüm şirketler geçen yıl iyi performans gösterdiklerini söyledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.