Ali Sami Yen Oteli geliyor

Galatasaray Klübü Başkan Yardımcısı Dursun Ali Özbek, Ali Sami Yen Stadı yanında bulunan araziye 200 odalı ve 5 yıldızlı bir otel yapılacağını açıkladı.

01/01/2020 02:40
Ali Sami Yen Oteli geliyor

Duygun Yarsuvat yönetimi, Mecidiyeköy'de eski Ali Sami Yen Stadı yanında bulunan 2.127,32 metrekarelik arsanın değerlendirilmesiyle ilgili de genel kurul üyelerinden yetki aldı.

Konuyla ilgili üyelere bilgi veren kulüp başkan yardımcısı Dursun Ali Özbek, bu arsaya ofis binası yerine otel yapılmasını daha uygun bulduklarını ve kulüp imkanlarıyla inşa edilecek bu otelin adının da Ali Sami Yen olmasını istediklerini kaydederek, "Konum itibarıyla otel olarak çok daha fazla gelir elde edileceğini hesapladık. Biz otel işletme peşinde değiliz, ama yapılacak çok sıkı anlaşmalarla ileriye dönük olarak buranın getirisi garanti altına alınacaktır" ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan ve aralarında Mehmet Helvacı'nın da bulunduğu bazı üyeler, arazinin otel olarak değerlendirilmesi ve adının da Ali Sami Yen olmasıyla ilgili konularda çekincelerini dile getirdiler.

Bunun üzerine tekrar söz alan Özbek, şunları kaydetti:

ÖZBEK: 200 ODALI VE 5 YILDIZ

"Planladığımız, 200 odalı ve 5 yıldızlı bir oteldir. Kulübe getirisi, kötü bir senaryoyla dahi yılda 5-6 milyon dolar olur. Maliyeti ise bugünden itibaren tüm harcamalarla birlikte 16 milyon dolar tutmaktadır. Getiri faydası net ve açıktır. Ben, 26 yıldır otelcilik sektöründe yatırımcı ve işletmeci olarak deneyimlerime dayanarak söylüyorum. Kar marjı yüksektir. Ali Sami Yen ismi ise çocukluğumdan itibaren bende hep heyecan yaratmıştır. Tabii isminin ne olacağına genel kurul karar verecektir." (Hürriyet)

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.