Ali Bilir İstanbul'da acentelere seslendi... Mazeret değil çözüm üreteceğiz

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) başkanlığı için seçim çalışmalarını sürdüren Ali Bilir, Fatih’te sektör temsilcileriyle buluştu.

18/10/2022 12:52
Ali Bilir İstanbul'da acentelere seslendi... Mazeret değil çözüm üreteceğiz

Ali Bilir, “Uzun yıllar hem sektörde hem de TÜRSAB’da çeşitli kademelerde görevler aldım. Bu sektöre hizmet etmek için sektörün içerisinde bulunmak gerekiyordu. Yönetimimiz süresi boyunca TÜRSAB, daha aktif olacak. Sorunları çözen bir TÜRSAB olacak. Mazeret değil, çözüm üreten bir TÜRSAB olacak” dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkan adayı Ali Bilir, Fatih Bölgesindeki 150 acentanın katılımı ve yoğun ilgisiyle gerçekleştirdiği toplantıda sektörün sorunları ve çözüm önerilerini konuştu.

AYNI SORUNLAR PAYLAŞIYORUZ

Yaklaşık 15 yıldır TÜRSAB’ın içerisinde çeşitli kademelerde görev yaptığını belirten Ali Bilir, “Bu yolculuğa nasıl çıktığımı sürecin nasıl geliştiğini sizlere aktarmak istiyorum. Yaklaşık 20 yıldan beri turizm sektörünün içerisindeyim. Yaklaşık 15 yıldır da TÜRSAB’ın çeşitli her kademesinde görev yapan bir kardeşinizim. Tabii ki bu 15 yıldan beri biriken sorunlarımız aynı.

Ben de acente sahibi olarak uçak bileti, vize, rehber vs. sorunlarını yaşıyorum. Benim acentemin temelde 10 tane sorunu var muhtemelen sizin acentanızın da sorunları aynı. Genel merkezimizden beklediğimiz hep bu sorunların çözümüydü. Ama çözüm noktasına geldiğimizde çözülmemiş sorunlar ile baş başa kalan yine bizlerdik, acenta sahipleriydi” İfadelerini kullandı.

MESLEĞİMİZİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ

Seyahat acentacılığı mesleğinin ülkeler ve devletler için önemli bir ekonomik kazanç sağlamasının dışında kültür alışverişinin ve ülkeler arası dostluklar kurulmasını sağladığını ifade eden Bilir, “Bugün biz biliyoruz ki ülkemize sadece turist getirmiyoruz. Bu meslekte acentacılar olarak, ülkelere ve devletlere çok ciddi ekonomik girdiler sağlamanın dışında manevi olarak da güzel kazançlar sağlıyoruz.

Bir kültür alışverişi oluyor. Başka ülkelerin mutfağını buraya getiriyoruz, bizim mutfağımız dünyaya yayılıyor. Kardeşliği, barışı, dostluğu yayıyoruz. Sadece maddi olarak değil manevi olarak da bir etkileşim sağlıyoruz. Turizm mesleğindeki kültürler arası etkileşim, hiçbir meslekte yoktur. Dolayısıyla biz seyahat acentacılığı mesleğinin, mesleğimizin önemini biliyoruz” diye konuştu.

TÜRSAB’IN OTORİTE OLMASINI KONUŞMAMIZ GEREKİYOR

TÜRSAB’ın sektörün sorunlarını artık çözüp turizmde otorite olması gerektiğini savunan Ali Bilir, “Cumhuriyetimizin 99. Yılında turizmi, seyahat acentacılığı mesleğini ülke politikası olması gerekliliğini savunan ve bilen birisiyim.

Bundan sonrada seçimler gerçekleştiğinde 3-5 ay içerisinde bütün sorunlarımızı bertaraf edip artık bizim Türk turizminin geleceğini konuşuyor olmamız lazım. Artık TÜRSAB’ı ülkemizde turizmin bir otoritesi olması, dünyada artık adından söz edilebilir bir kurum haline getirebiliyor olmayı konuşuyor olmamız gerekir” dedi.

BİRLİKTE YÖNETELİM

Acentaların yönetimi oluşturması ve birlik beraberlik içerisinde hareket etmeleri halinde her sorunun aşılabileceğinin altını çizen Ali Bilir, “Acentalarımız şu ana kadar hep birilerine oy vermiş. Ben diyorum ki gelin, acentalar olarak bu birliği biz yönetelim. Turizm Seyahat Acentaları Birliği’ni bizler bir marka yapabiliriz.

Göreve geldiğimizde TÜRSAB olarak sorunlarımızın yüzde 80’ini ilk 3 ay içerisinde çözeceğiz. 26-27 Kasım tarihlerinde mutlaka gidin oyunuzu kullanın. Bu seçim Ali Bilir’in şahsi seçimi değildir. Hep beraber yöneteceğiz, hep beraber çözeceğiz” diyerek, sözlerini tamamladı.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.