Ali Bilir'in sözleri Mersinli turizmcileri kızdırdı

Geçtiğimiz günlerde Mersin’de acentelerle bir araya gelmek için toplantı düzenleyen TÜRSAB Başkan adaylarından Ali Bilir’in sözleri, Mersinli turizmcileri kızdırdı.

05/10/2022 12:12
Ali Bilir'in sözleri Mersinli turizmcileri kızdırdı

Mersin’de acentalarla bir araya gelmek için toplantı düzenleyen TÜRSAB Başkan adaylarından Ali Bilir’in Mersin'de faaliyet gösteren acentelere yönelik sözlerine, TÜRSAB Mersin BTK Başkanı Hakan Bayındır’dan yanıt geldi. 

"Mersin Bölge Temsil Kurulu Başkanı olarak bir açıklama yapma gereği duydum" diyen Bayındır, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Sözleri bizleri son derece rahatsız etti'

"Toplantıya katılmayan seyahat acentalarımıza atıfta bulunarak, ‘…Siz bu kafayla Mersin’e havalimanı yapılmasını ve yatırım gelmesini çok beklersiniz. Yapmayın kardeşim bu işi’ diyerek üyelerimizi tahkir edici ifadelerde bulunan Ali Bilir’in, bu sözleriyle Mersinli turizmcilerimizin bölgede gerçekleştirilen yatırımları hak etmediğini ima etmesi bizleri son derece rahatsız etmiştir.

Turizmin gelişimi için canını dişine takan, mesleğini en güzel şekilde ifa ederek evlerine ekmek götürmek için büyük emek sarf eden Mersin’deki seyahat acentalarımız için yapılan bu türden yakışıksız değerlendirmeleri üyelerimiz hak etmemektedir.

'Üyelerimizi toplantıya katılanlar ya da katılmayanlar diye kategorize etmek son derece yanlış'

Düzenlenen bu tür toplantılara katılıp katılmamak tamamen acentalarımızın kendi inisiyatifindedir. Bu nedenle üyelerimizi toplantıya katılanlar ve katılmayanlar olarak ayrıştırmak ve kategorize etmek son derece yanlış bir anlayışın ürünü olmanın ötesinde demokratik iradelerine ipotek koymak anlamına gelmektedir.

Yapıcı eleştirilere her zaman açığız, ancak üyelerimizi rencide edici bu türden açıklamaları tasvip etmemiz mümkün değildir. Dolayısıyla bu talihsiz açıklama nedeniyle Sayın Ali Bilir’in Mersinli seyahat acentalarımızdan özür dilemesini bekliyoruz.

'Mersinimiz turizmde önemli bir potansiyele sahip'

Mersinimiz turizmde önemli bir potansiyele sahip ve çok daha ileri seviyelerde olmayı hak eden bir destinasyon. Mersinli meslektaşlarımın özverileriyle her geçen yıl daha da gelişen şehrimizin yeni turizm yatırımları ve Mersin havalimanıyla birlikte turizmde çok daha öne çıkacağına yürekten inanıyorum. Mersinli turizmciler Mersin turizminin asli unsurları olarak her zaman bölge turizminin ilerlemesi için canla başla çalıştılar, çalışmaya devam edecekler."

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.