AKTOB depremzedelere 15 bin oda tahsis etti

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB)'nden yapılan açıklamada, afetten etkilenen yaklaşık 15 bin depremzedeye oda konaklaması tahsis edileceği belirtildi.

07/02/2023 01:05
AKTOB depremzedelere 15 bin oda tahsis etti

Türkiye'nin 10 ilinde etkili olan Kahramanmaraş merkezli depremler tüm yurdu sarstı. Bütün yurtta bu zor zamanda birlik ve beraberlik kareleri görülürken, sevindiren bir haber de Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB)'nden geldi.

AKTOB yönetim kurulu adına Başkan Kaan Kavaloğlu'nun yaptığı açıklamada şu ifadeler kullandı:

"T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Antalya Valiliğimiz koordinasyonu ile oluşturulan deprem afeti destek koordinasyon merkezinde gerçekleştirilen "Deprem Kriz Toplantısında", afetten etkilenen yaklaşık 15.000 vatandaşımıza, oda konaklaması tahsis edeceğimizi bildirdik.

Yüz yılın afeti olarak nitelendirilen ve kısa zaman diliminde 2 büyük depremin gerçekleştiği bölgelerdeki ağır iklim ve coğrafi koşullar, bölgedeki depremzedelerin acil olarak güvenli alanlarda barındırılmasını gerekli kılmaktadır.

Bu çerçevede, AKTOB Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Birliğimiz üyeleri ile yoğun bir çalışma ve işbirliği içerisinde depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının kısmen de olsa karşılanması konusunda iletişimimizi sürdürmekteyiz.

Ülkemizin yaşadığı bu ağır tabloda, zarar gören gören vatandaşlarımızın bölgemizde, konaklamalarına yönelik olarak oda  tahsisinde bulunan ve bulunacak konaklama tesislerimizin yönetimlerine müteşekkiriz.

Kriz merkezi ile iletişimimiz 7/24 devam etmektedir. Gelişmelerle ilgili iletişim kanallarımızdan sizleri bilgilendiriyor olacağız."

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.