Akman Holding’den Kanada'ya yeni otel

Akman Holding’in Toronto'da 130 Milyon Dolarlık yatırım planladığı Regal Plaza Kompleksi Nisan 2021'de satışa sunulacak. Karma projede otel de yer alıyor.  

11/10/2020 20:51
Akman Holding’den Kanada'ya yeni otel

Akman Holding, 1987'den beri Türkiye'de ve yurtdışında İran, Çin ve Kanada'da inşaat projeleri geliştirip gökdelen, AVM, hastane, fabrika binaları yapıyor. Holding, Ersu ve Golden markalarıyla meyve suyu ihraç ettiği Kanada'da, SAMM Developments şirketi ile 2013'ten beri projeler üretiyor.

Ekonomist'te yer alan habere göre, Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, hedeflerinin büyük ölçekli projelerle Türk inşaat sektörünün gücünü dünyaya kanıtlamak olduğunu söyledi. Akman, inşaat sektöründeki dalgalanmalar ortadan kalktığında Türkiye'de inşaat projeleri geliştirmeyi arzu ettiklerini de vurguladı.

Kanada ciddi yatırım fırsatları barındırıyor 

Kanada'nın sürekli artan nüfusu ve yeni gelişim alanları, sunduğu finansal kaynaklarla özellikle Türk inşaat sektörü açısından ciddi fırsatları barındırdığını belirten Ali Akman, Kanada'da inşaat ve otelcilikte büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Şirketin Kanada'da inşaat projelerinin yanı sıra, toplam bin 600 yatak kapasiteli altı adet oteli de bulunuyor. Şirket, Toronto'da 600 Milyon Dolarlık yatırımla bölgenin en büyük konut projelerinden biri olan The Kennedy Condominiums'u gerçekleştirmişti. Toronto'daki yeni projesi Regal Plaza Kompleksi ile birlikte ülkeye toplam 730 Milyon Dolarlık yatırım yapmış olacak.

Projedeki otelin satışı yapıldı 

Toronto'da iki inşaat projesi için görüşmeler yürüttüklerini söyleyen Akman, "Bunladan biri, Toronto'nun North York bölgesinde yer alan Town House projesi. Pandemi nedeniyle otel yatırımlarımızı bir süreliğine durdurma kararı almıştık. Ancak 2021 sonuna kadar yatak kapasitemizi 3 binin üzerine çıkarmayı planlıyoruz" dedi.

Toronto'da 130 Milyon Dolarlık yatırım planlanan Regal Plaza Kompleksi, 40 bin metrekarelik alanda, 11 katlı, 204 odalı InterContinental Hotels Group- Staybridge Suites ile 150 adet ofis, alışveriş merkezi, restoran gibi donatılardan oluşacak. Bölgenin en büyük akıllı ve çevreci karma projesi olması planlanan proje, Nisan 2021'de satışa sunulacak ve Mart 2023'te teslim edilecek. Projedeki otelin satışı yapıldı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir