Air Arabia Egypt'ın İstanbul uçuşları başlıyor

Ortadoğu’nun önde gelen düşük maliyetli havayolu şirketlerinden Air Arabia’nın Mısır merkezli iştiraki Air Arabia Egypt, 2 Nisan itibarıyla Türkiye’yi uçuş ağına ekleyeceğini duyurdu.

10/02/2024 13:14
Air Arabia Egypt'ın İstanbul uçuşları başlıyor

Şirket, Kahire ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftanın üç günü karşılıklı uçuşlara başlayacak. Air Arabia Egypt’in yeni seferleri, Airbus A320 serisi yolcu uçakları ile gerçekleştirilecek. Haftada üç gün, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri düzenlenecek olan uçuşlarla iki şehir arasındaki bağlantının güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Uçuş detaylarına göre, E5 987 sefer sayılı uçuş, Kahire Havalimanı’ndan saat 11.10’da kalkacak ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na saat 14.25’te varacak. Ardından, aynı uçak E5 988 sefer sayısı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 15.20’de kalkacak ve Kahire Havalimanı’na saat 16.30’da varacak.

Yeni hat açılışı, Air Arabia Egypt için önemli bir kilometre taşı

Airlinehaber'in aktardığına göre, Air Arabia Grup İcra Kurulu Başkanı Adel Al Ali, yaptığı açıklamada, yeni hat açılışının Air Arabia Egypt için önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti. Bu yeni uçuş noktasının yolculara sorunsuz seyahat seçenekleri sunacağını ifade eden Ali, aynı zamanda Kahire Uluslararası Havaalanı ile Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı arasındaki haftalık üç uçuşun, sadece bağlantıyı güçlendirmekle kalmayıp aynı zamanda iki şehir arasındaki artan seyahat talebini karşılamayı hedeflediğini söyledi.

Air Arabia Egypt, İstanbul’u uçuş ağına ekledikten sonra toplamda 16 noktaya uçuş gerçekleştirmiş olacak. Sharjah, Bergamo, Muscat, Bahreyn, Dammam, Gassim, Amman, Cidde, Riyadh, Tabuk, Taif, Aljouf, Hail, Abha, ve Jizan gibi noktalar, Air Arabia Egypt’in faaliyet gösterdiği diğer şehirler arasında yer alıyor. Şirket, A320 ve A321LR tipi uçaklar kullanarak uçuş noktalarını artırmayı hedefliyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.