Aida Tours 20 yaşında

Adviye Bergemann’ın, yirmi sene önce Türkiye’yi daha farklı mecralarda tanıtmak ve katma değeri yüksek turizmi ülkemizde geliştirmek adına; kurduğu Aida Tours, 20'nci yaşını kutluyor.

16/11/2022 13:15
Aida Tours 20 yaşında

Bergemann’ın lise yıllarında Ege’de başlayan yolculuğu; Anadolu’nun kültürel ve doğal zenginliğini öne çıkarmak, 80’li yıllardan sonra popüler olan“deniz, kum, güneş” pazarlamasının ötesinde, turizme farklı bir katma değer kazandırma amacıyla, Aida Tours’u  kurdu.

Şirketin kuruluşu ile birlikte Türkiye’nin köklü geçmişini, günümüze taşıma ve tüm dünyaya tanıtma hayalini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Türkiye projeksiyonunu kısaca özetleyen Adviye Bergemann, “Yaşadığımız topraklar, iki kıta üzerinde eşsiz bir coğrafya ve benzersiz bir tarihi olduğundan çok önemli bir argüman. Çok kültürlü, çok dinli, çok dilli yapılanması ile Türkiye, tüm dünya gezginlerinin deneyimlenecek yerler listesinde en üst sıralarda yer almak durumundaydı. Bunu kullanarak dış pazar portföyümüzü de çok geliştirdik.” dedi.

“Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Derneği” Başkanı  AdviyeBergemann sürdürülebilir turizmin öncü ve savunucularından. Sürdürülebilir turizm için “sorumlu turizm ve turizmci” kavramıyla özetleyen Bergemann, ülkemizde bu bilincin yerleştirilmesi adına çalışmalar yürütüyor.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.