Ahmet Hamoğlu hayatını kaybetti

Klassis Resort Hotel, Klassis Golf Kulüp ve Maxi AVM'nin kurucusu iş adamı Ahmet Hamoğlu bugün Hırvatistan'da hayatını kaybetti.

14/05/2022 23:32
Ahmet Hamoğlu hayatını kaybetti

Super Silivri'nin haberine göre, Hamoğlu birkaç gün önce düşerek tedavi altına alındı, bugün ise entübe edildi ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

AHMET HAMOĞLU KİMDİR?

Çorum'un toprak sanayicilerinden merhum Mustafa Hamoğlu'nun oğlu, Selma Zihar, merhum Ömer Hamoğlu, Hatice Hamoğlu, Leyla Hamoğlu ve Aydın Hamoğlu'nun ağabeyleri, Dilek Hamoğlu'nun babası Ahmet Hamoğlu'nun ilk eşi Münire Saatçi Hamoğlu, ikinci eşi ise Özlem Hamoğlu idi.

Ahmet Hamoğlu, bir dönem BJK'da yöneticilik yapmış ve ünlü şarkıcı Pınar Dilşeker'le de nişanlandıktan bir süre sonra yolları ayrılmıştı.

Tekirdağ ve Silivri'de Volkan Toprak Sanayi fabrikalarını kuran Ahmet Hamoğlu, 1989'da dönenin en büyük turistik tesislerinden Silivri Klassis Resort Hotel'i işletmeye açmış, peşinden Klassis Golf Kulüp ve Maxi Shopping City'yi de yine Silivri'de hayata geçirmişti.

Sonraki yıllarda Kız Kulesi'nin işletmesini üstlenip restorasyonunu yapan Hamoğlu, 13 casino, Toyota bayii, Total akaryakıt istasyonu, enerji santralı gibi 23 şirketinde yaklaşık 4 bin 300 kişi çalışıyordu.

Ahmet Hamoğlu o dönemde Türkiye'nin 50 zengini arasına girmişti. Son yıllarda Romanya ve Hırvatistan'da yatırımları olan Hamoğlu, kanser tedavisi gördükten sonra iyileşmişti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.