Ağustos ayının en ucuz tatil destinasyonları açıklandı

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat acentesi Tutu.ru araştırmaları, ülke sınırlarında ağustos ayında uçakla gidilecek en ucuz tatil destinasyonlarını belirledi.

31/07/2022 22:19
Ağustos ayının en ucuz tatil destinasyonları açıklandı

Araştırma sonuçlarına göre Moskova’dan St.Petersburg, Cherepovets, Saratov, Ufa, Samara, Tübenkama, Kazan, Volgograd, Cheboksary ve Ekaterinburg’a gidiş-dönüş uçuş  maliyetlerinin 7 Bin 500 Ruble  olduğu belirlenirken, en ucuz destinasyon 4 Bin 220 Ruble ile kuzey başkenti St. Petersburg oldu.

Ekaterinburg’a yapılacak tek yöne bir uçak seyahatinin 7 Bin 380 Ruble ile en yüksek maliyete sahip olduğu kaydedilirken, St. Petersburg’dan ise, 10 Bin Ruble'den daha az bir ücretle düşük maliyetli havayolu şirketleri üzerinden gidiş-dönüş biletinin satın alınabildiği aktarıldı.

İç hatlarda en ucuz biletler 4 Bin 144 Ruble'yle Moskova 

İç hatlarda en ucuz biletler 4 Bin 144 Ruble'yle Moskova, 7 Bin 383 Ruble'yle Murmansk ve 7 Bin 342 Ruble'yle Arkhangelsk olurken, Kaluga, Nizhny Novgorod, Apatity, Kaliningrad, Cherepovets, Kazan ve Ivanovo’ya biraz daha pahalıya yolculuk edildiği gözlemleniyor.

Yakın zamanda Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Avrupa ülkeleri arasındaki uçuşlarda Batı yaptırımları kadar birikmiş birçok sorun nedeniyle bilet fiyatlarının hiçbir zaman eskisi gibi olamayacağını açıklamıştı.

Uçaklar için kullanılan jet yakıtının maliyeti 2 katına çıktı 

Allianz Trade analistlerinin incelemelerine atıfta bulunan birlik, Avrupa genelinde 7 ila 40 Euro seviyesinde maliyete sahip uçak bileti fiyatlarının unutulması gerektiğini söylerken, pandemi ile başlayan birikmiş problemler nedeniyle havayollarının bilet fiyatlarını yükseltmekten başka seçeneklerinin olmadığına dikkat çekti.

Uçaklar için kullanılan jet yakıtının maliyeti yılın başından bu yana neredeyse iki katına çıkarak yüzde 89 artış gösterirken, Avrupalı havayolu şirketlerinin maliyetlerden tasarruf etmek için uçuş programlarını optimize etmek ve uçuşları iptal etmek zorunda kaldığını vurgulayan ATOR, ikinci faktörün daha çevre dostu olarak kabul edilen özel katkı maddelerine sahip jet yakıtlara kademeli geçiş nedeniyle yaşandığını, bu kategorideki yakıtını normalden 2,5 kat daha pahalı olduğunu ifade etti.

Uzmanlara göre Avrupa ülkelerindeki yüksek ulaşım maliyetlerini etkileyecek üçüncü faktör, kredi kuruluşlarının daha yüksek borç verme oranları, personel için daha yüksek maaşlar ve havalimanı hizmetleri için artan maliyetler karşısında uçak filosunun güncellenme ihtiyacı olarak belirlendi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.