Aeroflot'un Antalya ve İstanbul uçuşları yeniden başlıyor

Rusya’nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot, 6 Mayıs’tan itibaren Antalya ve İstanbul’a düzenli uçuşlarına devam edeceğini duyurdu.

29/04/2022 23:46
Aeroflot'un Antalya ve İstanbul uçuşları yeniden başlıyor

Aeroflot basın servisi tarafından yapılan açıklamada, uçuşların günlük olarak yapılacağı belirtilirken, Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı’ndan Airbus A330 geniş gövdeli yolcu uçaklarının kullanılacağı ifade edildi.

Şirket, Antalya ve İstanbul biletlerinin satış ve rezervasyon sistemlerine eklendiğini vurgularken, Aeroflot ile Türkiye’ye tek yön uçak bilet fiyatlarının 16 Bin 400 Ruble'den başladığı kaydedildi. Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) Basın Sözcüsü Irina Tyurina, birliğin hükümetten THY’nin Rusya’ya daha fazla uçuş yapmasına izin vermesini istediğini bildirmişti.

Türkiye, Rus  operatörleri için seyahat edilebilecek en umut verici giden pazardır

Bunun tur operatörlerinin daha önce satın alınan turlarda müşterilere karşı yükümlülüklerini yerine getirmesine izin vereceğini söyleyen Tyurina, Türk tatil beldelerine uçan Rus uçaklarının tutuklanma tehdidi nedeniyle tur operatörlerinin yüksek sezon arifesinde uçuş programları oluşturma olasılıklarının çok sınırlı olduğunu vurguladı.

Tyurina, Ukrayna’daki askeri operasyon öncesinde tur operatörlerinin Türkiye’ye en az 500 bin paket tur satarak 15 Milyar Ruble kazandığını belirtirken, diğer ülkelere yapılan paket tur satışlarının ise yaklaşık 1 milyon tur sayısıyla 25 Milyar Ruble'ye ulaştığını aktardı.

Rosaviatsia, THY’nin ek uçuş talebini karşılamak istemedi

“Mevcut şartlar altında Türkiye, Rus  operatörleri için seyahat edilebilecek en umut verici giden pazardır. Türkiye’ye ulaşımın genişlemesi bir bütün olarak endüstrinin istikrarına yol açacaktır” diyen RST Basın Sözcüsü, Türkiye’ye daha fazla sefer sayısının rekabet gereği Rusya içindeki tatil fiyatlarını da düşüreceğini hatırlattı.

Mayıs tatillerinde Rusya’dan Türkiye’ye uçak seferlerini artırmayı planlayan Türk Hava Yolları’nın ek uçuş talebinin Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia) tarafından reddedildiği açıklandı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.