Aeroflot, Türkiye’ye yeni rotadan uçma kararı aldı

Rusya’nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot, 1 Eylül’den itibaren Türkiye ve Soçi’ye daha kısa süreye sahip rotada uçmaya başlayacağını söyledi.

31/08/2022 09:49
Aeroflot, Türkiye’ye yeni rotadan uçma kararı aldı

Şirketin basın servisinden yapılan açıklamada, 1 Eylül’den itibaren Aeroflot’un uçuş süresini kısaltacak yeni rotalar üzerinden Soçi ve Türkiye’ye uçuşlarını güncelleyeceği belirtilirken, uçuş sürelerinin yeni rota sayesinde 20 ila 30 dakika kısalacağı vurgulandı.

Ukrayna’daki askeri operasyon nedeniyle uçuş süresinin arttığı Soçi ve Türkiye’ye uçuş sürelerinin artması, aynı zamanda uçak bileti fiyatlarını da etkilerken, Rus yetkililerin Soçi ve Türkiye havalimanlarına daha kısa sürede varışı sağlayan yeni koridorlar üzerinde çalışmaya başladığı öğrenilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Rusya havayolu şirketlerinden alınan bilgilere atıfta bulunan RBK, Rus yetkililerin 24 Şubat’tan bu yana kapalı olan ülkenin güneyindeki hava sahasının bir kısmını sivil uçakların kullanma olasılığını masaya yatırdığını vurguladığı haberinde, aynı zamanda Rusya’dan Türkiye’deki havalimanlarına uçuş süresini de azaltmayı planladığını yazdı.

Kaynaklardan alınan bilgiye göre, konunun Kazakistan hava sahasını atlayarak Rusya’nın orta bölgelerinden güneye uçuşlar düzenleme konusunda havayolları temsilcileriyle açıklayıcı bir toplantıda tartışılacağı vurgulanırken, yapılacak toplantı iki havayolu şirketindeki kaynaklar tarafından doğrulandı.

Havayolu şirketlerinin seyir hesaplarına yeni başladığına dikkat çeken RBK, yetkililerin hava sahasının bir kısmının kullanılmasına izin vermesi halinde, Vnukovo’dan Soçi’ye uçuş süresinin 20 dakikadan fazla azalacağını aktarırken, Moskova’dan Türkiye’ye uçuş süresinin de kısaltılabileceğini, ancak ne kadar kısalacağının henüz belli olmadığını ekledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.