Adana Lezzet Festivali’nin tarihi belli oldu

Türkiye’nin en önemli gastronomi durakları arasında yer alan Adana’nın gastronomik zenginliklerini gözler önüne seren Adana Lezzet Festivali’nin tarihi belli oldu. Adana Valisi Süleyman Elban, Twitter hesabından yaptığı açıklamada festivalin 7-8-9 Ekim’de gerçekleştirileceğini açıkladı.

10/08/2022 13:49
Adana Lezzet Festivali’nin tarihi belli oldu

Adana Valisi Süleyman Elban, Twitter’dan yaptığı açıklama ile Adana Lezzet Festivali’nin tarihini açıkladı. Vali Elban, “Gönüllere taht kuran güzellikleriyle her daim bir numara olan Adana, lezzette de 01 numara. Adana’mızın tadına doyulmaz lezzetlerinin yer aldığı 6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’miz bu sene 7-8-9 Ekim’de. Bu tarihlerde rotanız Adana olsun” paylaşımında bulunarak lezzet tutkunlarını Adana’ya davet etti.    

Adana Valiliğinin ev sahipliğinde, Adana Merkez Park’ta gerçekleştirilen Adana Lezzet Festivali, son olarak geçen sene “Coğrafya Lezzettir” temasıyla ziyaretçilerini ağırlamıştı.
3 gün boyunca 285 bin ziyaretçi ağırlayan festival, 51 konuşmacı ve 23 şefin de katıldığı konferans ve lezzet sahneleriyle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı. Adana mutfağının tanıtımının yanı sıra mutfak kültürü ve lezzetini gelecek nesillere aktarmayı amaçlayan festival, 11 bin yatak kapasitesine sahip şehirde tüm otelleri doldurduğu gibi Tarsus ve Mersin gibi çevre il ve ilçelerdeki turistik tesislerin de doluluk oranlarına katkı sağlamıştı. Adana gastronomi kültürünün tanıtımına büyük katkı sağlayan gastronomi şöleni, 3 gün boyunca şehrin ekonomisine 150 milyon TL’lik katkı sağladı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.