30 odayla başlayan serüven bugün 2 bin odaya ulaştı

Bu sene turizmde 30. Yılını kutlayan Sherwood Resorts & Hotels, 1991 yılında sektöre adımını attığı 30 odalık Prize Otel’ini yenileyerek, Premio adıyla yeniden hizmete açtı.

22/07/2022 10:43
30 odayla başlayan serüven bugün 2 bin odaya ulaştı

Sherwood Premio Hotel’in dün gerçekleşen açılışına Antalya’nın turizm paydaşları ve iş dünyasının temsilcileri olmak üzere 150 kişi katıldı.

Grubun 1991 yılında inşaa ettiği 30 odaya sahip otel bugün, 7 otele ulaşan Sherwood Oteller Zincirinin temelini oluşturmuş. Antalya’da turizm hareketinin yeni başladığı yıllarda, Lara yolunda faaliyete geçen otel, bugünkü dev markanın ilk oteli olma özelliğini taşıyor. Şu an Antalya Bölgesinde; 7 otelde 6400 yatak kapasitesine ulaşan grup, 2.078 personeliyle turizm yolculuğuna devam ediyor. Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) tarafından belirlenen kriterlere göre, son 2 yıldır ‘Konaklama İhracatı’ kategorisinde ilk 3’e giren Sherwood Resorts & Hotels; İngiltere, Almanya, İsviçre, Hollanda gibi Avrupa Ülkeleri başta olmak üzere dünyanın 70 ülkesinden ve yurt içinden yüzbinlerce misafire ev sahipliği yapıyor.

Zamanı yakalayan, konforlu bir şehir oteli

Tüm otellerinin içerisinde kişi başına düşen m² alanı ile sektör ortalamasının üzerinde olduklarına değinen Sherwood Resorts & Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Ceylan, “Biz ağırladığımız her misafirin huzurlu ve konforlu tatil yapabilmesini arzuluyoruz. Premio’yu yenilerken de tüm otellerimizde uyguladığımız gibi fonksiyonel ve ferah odalara sahip olmasına dikkat ettik. Sherwood misafir politikası gereği öncelikle, kullanıcı konforuna önem verdik. Zamanı yakalayan, modern ama kullanışlı bir renovasyon gerçekleştirdik. Tatil turizminde ilerlerken, şehirde bulunan ilk otelimizi de yenileyerek Antalya’da Şehir Otelciliğine modern bir katkı yapabildiğimiz için mutluyum. Çünkü Antalya’ya gelen misafirler tatil otelciliğinde gördüğü kaliteli turizmi bence şehir otellerinde de görmeli. Bu küçük şehir otelimizi yenilerken, bir yıl süren renovasyon sürecinin her aşamasında bizzat bulundum. Otelimiz 30 adet modern ve kullanışlı odasıyla Lara Yolunda, butik ve yepyeni bir şehir oteli olarak hizmet verecek. Premio bizim için yolun başındaki ve bizi bugüne taşıyan en önemli değerimiz.” dedi.

Gilbert Patisserie, Premio’nun alt katında açıldı

Antalya OSB’de kurulan ve faaliyetine devam eden “Pasta ve Unlu Mamuller Entegre işletmesi, Gilbert Patisserie markasıyla tüm Sherwood otellerine hizmet veriyor. Aynı zamanda, Premio otelin giriş katına da açılan Gilbert Patisserie lezzetlerinden hem otel misafirleri hem de Antalyalılar faydalanabilecek. Gilbert, zengin kahve çeşitlerinin yanı sıra, geniş bir pasta menüsüne sahip.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.