2030 yılına kadar Türk turizmi kendisine yeni hedefler koymalıdır

TTYD Başkanı Oya Narin, "2030 yılına kadar Türk turizmi kendisine yeni hedefler koymalıdır. TTYD adına TÜRSAB ve tur operatörlerinden geleceğin nasıl olması gerektiğine dair bir yol haritası ortaya koymalıyız" dedi.

19/11/2021 16:46
2030 yılına kadar Türk turizmi kendisine yeni hedefler koymalıdır

Açılışta konuşan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nin turizm sektörüne hayırlı olmasını diledi. Narin, “Türkiye turizmi 80’lerden bu yana gerek devlet desteği ve gerek teşviklerle ciddi bir hamle yaptı. Bu çıkışın arkasında seyahat acentası, yatırımcı ve rehberlerimizin rolü büyüktür. 120 Milyar Dolarlık bir yatırımla turizme hizmet vermekteyiz.

Kanunla kurulmuş olan TÜRSAB’ın büyük bir başarısı ve yatırımlarımızın teminatı olması ile bu başarı gerçekleşti. Seyahat acentalarımızın değeri bugün turizmin geldiği dönemde yadsınamaz. Önümüzdeki dönemde tur operatörlerimiz ve acentalarımız ile geleceğe adım atıyoruz. Vazifemizi yapmaya devam edeceğiz.

Türkiye’nin yeni turizm rolünü inşaat etmeye başladık

Turizm dönüşüm projelerimiz için herkesle birlikte el ele omuz omuza Türkiye’nin yeni turizm rolünü inşaat etmeye başladık. Bu dönüşüm ve değişim bugün burada başladı. 2030 yılına kadar Türk turizmi kendisine yeni hedefler koymalıdır.

TTYD adına TÜRSAB ve tur operatörlerinden geleceğin nasıl olması gerektiğine dair bir yol haritası ortaya koymalıyız. Birlikte çalışmanın getirdiği huzurun anlayışın devam etmesi için her zaman yanınızda olacağız” dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.