2025'te turizm hacmi yüzde 100 büyüyecek

2023 sezonu hakkında değerlendirmelerde bulunan Bilet Dükkanı CEO’su Ercan Uzman, “Geçen sene ile bu senenin ilk 9 ay verileri karşılaştırıldığında ciroda yüzde 78 büyüme, işlem adedinde yüzde 43 büyüme gerçekleştirdik. 2023 yılının ay bazlı trendinde de her ay büyümemiz devam ediyor ve bu bizim 2024 yılına çok daha pozitif bakmamızı sağlıyor. 2025 yılında turizm hacmi yüzde 100 büyüyecek" dedi.

20/10/2023 11:46
2025'te turizm hacmi yüzde 100 büyüyecek

30 yıllık deneyimiyle seyahat sektöründe, yolcu ve acente deneyimlerini iyileştirmeyi hedefleyen Bilet Dükkanı, acenteler için 2020 yılından bu yana bütün iş süreçlerini yönetebilecekleri kapsamlı bir teknoloji platformu sunuyor.

Turizm teknolojileri alanındaki yatırımları ve son dönemde kadrosuna kattığı iddialı isimlerle gündeme gelen Bilet Dükkanı, acentelere sağladığı yenilikçi altyapı ile turizm sektörünü ileriye taşıyor. Bilet Dükkanı’nın sunduğu sistemi kullanan acenteler kullanıcılarla iletişim halindeyken gelen taleplerle ilgili süreçleri hızla yönetip sonuçlandırma fırsatı buluyor.

Acenteler için rezervasyon, iptal, iade, değişiklik ve aynı zamanda otel, transfer ve araç kiralama işlemlerinin online yapılabilmesi yeteneğine sahip sistemler kullanılıyor. Bilet Dükkanı yapmış olduğu sistemsel geliştirmeler sayesinde acentelerine havayolları ve diğer tedarikçilerin izin verdikleri ölçüde otomatik işlem sağlayabilme imkanını sunuyor. Ayrıca raporlama, kurumsal firma yönetimi, içerisinde bulunan muhasebe ve finans sistemleri sayesinde benzerlerinden ayrışıyor.

Türkiye'de 2500 acente, yurtdışında ise 1500 acente 

Türkiye'de 2500 acente, yurtdışında ise 1500 acente ile çalışan Bilet Dükkanı, gelişmiş otomasyon ve rezervasyon teknolojisi ile kompleks taleplerde yaratıcı çözümler sunuyor. Turizm sektöründe yenilikçi ve teknoloji dostu bir sistem kullanarak, acentelerin daha kolay işlem yapabilmesi için hızlı bir satış ekranı imkanı sağlıyor.

En çok ihtiyaç duyulan müşteri takibi ve talepleri de en üst düzeyde karşılanıyor. Bilet Dükkanı’nın sağladığı avantajlarla acenteler pazarda kazançlı, çok daha rekabetçi, modern ve yenilikçi bir yapıya kavuşuyor. Acentelerin Bilet Dükkanı tarafından geliştirilen sistemler üzerinde aylık 60.000 işlem hacmi bulunuyor.

Tüm süreçlerde sistemin güvenliğinden ödün vermeden acentelere anahtar teslim çözümler sunuluyor. Sistemi kullanan acenteler kendi alt şubelerini herhangi bir maliyete katlanmadan açarak hızla büyüyebiliyor. Finansal ve kurumsal yönetim modülleriyle de rakamların içinde boğulmadan hız, kolaylık ve esneklik kabiliyetleri en yüksek düzeyde sistemi kullanabiliyor.

2025 yılında turizm hacmi yüzde 100 büyüyecek

2023 sezon değerlendirmesi hakkında bilgi veren Bilet Dükkanı CEO’su Ercan Uzman: “Geçen sene ile bu senenin ilk 9 ay verileri karşılaştırıldığında ciroda yüzde 78 büyüme, işlem adedinde yüzde 43 büyüme gerçekleştirdik. 2023 yılının ay bazlı trendinde de her ay büyümemiz devam ediyor ve bu bizim 2024 yılına çok daha pozitif bakmamızı sağlıyor. 2025 yılındaysa, turizm hacmi yüzde 100 büyüyecek.

Yaptığımız, planladığımız iş birlikleri ve yatırımlarla 3 haneli büyüme hedefini 2024 yılında gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Turizm Bakanlığımızın orta vadeli planlarında turizm gelirlerindeki artış hedeflerine de katkı sağlayacağımıza inanıyoruz." dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.