2024’te otel doluluklarında artış bekliyoruz

2024 yılında otel doluluklarında artış olacağını umduklarını dile getiren Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "Turizm hareketlerinin normale dönebilmesi için dünyanın dört bir yanında turizmcilerin umut ve beklentisi, uluslararası düzeyde savaş ortamının son bulması olarak öne çıkıyor" dedi.

09/01/2024 12:24
2024’te otel doluluklarında artış bekliyoruz

Dünya Gazetesine konuşan ve 2024 yılında otel doluluklarında artış olacağını umduklarını dile getiren Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, “Ancak ilk 10 ayda Türkiye’ye gelen turist sayısında yüzde 11.5 artış olmasına karşın doluluklarımız geriledi. Turizm hareketlerinin normale dönebilmesi için dünyanın dört bir yanında turizmcilerin umut ve beklentisi, uluslararası düzeyde savaş ortamının son bulması olarak öne çıkıyor" dedi.

Otel yatırımlarının, yatırımcıların en fazla ilgi gösterdiği alanlardan biri haline geldiğini vurgulayan Eresin, "Ocak-Ağustos 2023 dönemini kapsayan bu yılın ilk 8 ayında 24 şehirde toplam 44 bin 867 yataklı 93 yeni otel projesi ‘Yatırım Teşvik Belgesi’ aldı.

Söz konusu yatırımlar için kullanılacak teşvik tutarı toplam 6.9 Milyar TL. Turizmin sürdürülebilirliği açısından yatırımların tüm Anadolu’ya yayılması gerektiği görüşümüzü sürdürüyoruz ve gerekirse Anadolu’da yapılan yatırımlar için daha da fazla cazibe oluşturan ekstra teşvikler verilmesi gerektiği inancındayız” diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.