2023 turizmde pik yaptığımız bir yıl olacak

Yeni turizm sezonuna dair değerlendirmelerde bulunan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "2023 yılı turizm sezonu, tüm ülke vatandaşlarında pik yaptığımız bir yıl olacak" dedi.

26/04/2023 12:47
2023 turizmde pik yaptığımız bir yıl olacak

Vali Yazıcı, 2023 yılındaki yükselen turizm verilerine dikkat çekerek, "2023 yılında yükselen bir turizm grafiğimiz var. 2023 yılı turizm sezonu, tüm ülke vatandaşlarında pik yaptığımız bir yıl olacak. Geçtiğimiz yıl şehrimizi hava yoluyla 13,5 milyon civarında turist ziyaret etti. Bu yıl da turizm sayılarımız oldukça iyi gidiyor.

2019 yılı turizm verilerinde pik yaptığımız bir yıldı. 2023 yılında da yükselen bir turizm grafiğimiz var. 2023 yılı turizm sezonu, tüm ülke vatandaşlarında pik yaptığımız bir yıl olacak" diye konuştu.

"En uygun fiyata en kaliteli hizmetini sunuyoruz"

Antalya’nın 700 bine yakın yatağı ile Akdeniz’in en önemli turizm merkezlerinden biri olduğuna dikkat çeken Vali Ersin Yazıcı, “Turizm noktasında dünyanın en kaliteli ve en uygun hizmeti şehrimizde veriliyor. Hizmet sunumunda, otellerimiz ve turizm sektöründeki tüm firmalarımız, dünyanın en üst standartlarında hizmet sunuyor. En uygun fiyata en kaliteli hizmetini sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

"Misafirlerimizin güvenliği bize emanet"

Güvenliğin kendileri için olmazsa olmaz olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Antalya’mızda dünyanın birçok farklı yerinden misafir ağırlamaktayız. Antalya’mız Türk turizmine en büyük katkı sunan şehir. Şehrimizi ziyaret eden misafirlerimizin güvenliği bize emanet.

Güvenliklerini temin etmeyi önemsiyoruz. İnsanlar güvenli olmayan bir yere asla gitmez. Güvenlikle ilgili tehditler varsa bir kişi oraya asla seyahat etmez. Bu yüzden turizmin ön şartının güvenlik olduğunu, güvenli bir ortam olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.