Antalya Valisi Yazıcı: 2022 yılında 2019'un rakamlarını geçeceğimize inanıyorum

11'inci Resort Kongresi'nde bir konuşma yapan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Geçen sene gösterdiğimiz sağlıklı turizm bu yılki rakamlarımızı yükseltti. Gelecek sene çok daha yüksek miktarlarda hatta 2019 yılını geçerek daha fazla misafir ağırlayacağımıza inanıyorum" dedi.

25/11/2021 08:48
Antalya Valisi Yazıcı: 2022 yılında 2019'un rakamlarını geçeceğimize inanıyorum

Vali Ersin Yazıcı'nın konuşması şöyle:

"Resort Turizm Kongresi’nde sizlerle birlikte olduğum için kendimi mutlu adlediyorum. Önümüzdeki yıllarda Türk turizmini bekleyen sorunları tartışmak, kararlar vermek ve bu kararlar doğrultusunda oluşturulacak politikalar için en doğru yerdeyiz. Turizmin başkentiyiz. Türk turizminin önderi olan Antalya’dayız.

Antalya olarak geçen sene Turizm Bakanlığımızın liderliğinde Güvenli Turizm Sektifikası ile bu şehirde tüm paydaşlarla birlikte dünya standartında sağlıklı bir şekilde turizmin nasıl olacağını gösterdik. Bu sene 8 milyon 861 bini bulduk. Geçen sene gösterdiğimiz sağlıklı turizm bu yılki rakamlarımızı yükseltti. Gelecek sene çok daha yüksek miktarlarda hatta 2019 yılını geçerek daha fazla misafir ağırlayacağımıza inanıyorum.

Turizm için şehrin tüm değerlerini ayağa kaldırmaya devam ediyoruz

Turizm için şehrin tüm değerlerini ayağa kaldırmaya devam ediyoruz. Kültür varlıklarımızı gelen misafirlere sunmak adına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Yapılan her şey insanlar için yapılıyor. İnsanlara hizmet vermek için bu sektördeyiz. Bu sektör için insanlara ihtiyacımız var. Bir ay önce şehrimizde bir eğitim projesi başlattık ve bu çalışma ile sektörümüze dokunacağız.

Kalifiye insan yetiştirmek için gayret içindeyiz ve bütün ilçelerimizde hareket başladı. Turizmi ileriye taşımak için insan kaynağı oluşturacağız. AKTOB Başkanı Erkan Bey ve ekibine bu kongre için huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Kongremiz ülkemiz ve turizm için hayırlı uğurlu olsun."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.