2022 turizminin galibi Türkiye olacak

Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum Genel Müdürü Ferman Doğan, 2022 sezonunun galibinin Türkiye olacağını söyledi. Doğan, ülkemizin rakiplerine göre başarılı ve kazançlı bir sezon geçireceğinin öngörüldüğünü ifade etti

07/05/2022 15:06
2022 turizminin galibi Türkiye olacak

22 Nisan itibarıyla kapılarını açan Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, kuruluşunun 125. yılını kutlayan Kempinski Hotels grubunun Bodrum’daki temsilcisi. Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum Genel Müdürü Ferman Doğan, Türkiye’nin şu anda Avrupa’da başta İngiltere olmak üzere en çok tercih edilen destinasyonlar arasında yer aldığını söyledi.

Doğan, “Almanya’da dördüncü, Hollanda’da ise üçüncü sırada en çok tercih edilen ülke olan Türkiye, diğer destinasyonlara göre daha fazla talep alıyor. Doğu Avrupa, Batı Avrupa ve İngiltere Türkiye’ye büyük ilgi gösteriyor. Bu durumu sadece fiyatlardaki avantaja bağlayamayız, Türkiye’nin sunduğu hizmetlerin kalitesinin de buradaki en önemli etken olduğunu düşünüyorum” dedi.

Oda fiyatlarında yüzde 30 artış oldu

Yaz sezonu için oda fiyatlarında yüzde 30 bir artış olduğunu anlatan Doğan, tekne ile gelmek isteyen misafirleri için 6–7 adet teknenin konumlanacağı marinasının mevcut olduğunu belirtti. Milliyet'te yer alan haberde, “2022 turizminin galibi Türkiye olacaktır” diyen Doğan, rakiplerine göre başarılı ve kazançlı bir sezon geçireceğinin öngörüldüğünü ifade etti.

Ferman Doğan, Rus ve Ukraynalı turistlerle ilgili olarak ise, “2022 yılında ise, 2 milyon Rus turistin ülkemize gelmesi bekleniyor. Ukrayna için ise aynı şeyi söylemek doğru olmaz. İkame pazarlar konusunda Avrupa’da önemli çalışmalar var. Avrupa’nın en büyük tur operatörü TUI, bu yıl 1 milyon Avrupalı turisti Antalya’ya 500 bin turisti ise Bodrum, Dalaman ve Fethiye’ye getirmeyi planladığını açıkladı. 2023 yılında ise kapasite artırımı için Türk otelleri ile görüşmelere başladı” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.