1940’lı VE 50’li yıllarda basında 10 Kasım sergisi

Gazeteci ve turizm yazarı Halil Öncü, arşivinde bulunan 1940’lı ve 1950’li yıllara ait olan 10 Kasım gazetelerinden oluşan sergisini bu yıl Nirvana Cosmopolitan Hotel’de açtı.

11/11/2022 22:10
1940’lı VE 50’li yıllarda basında 10 Kasım sergisi

Nirvana Cosmopolitan Hotel'de saat 09.05'te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma etkinliğine çok sayıda otel çalışanı ve yönetici katıldı. Otel çalışanları ve yöneticiler sergiyi gezerken, duygulu anlar yaşadılar.

Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan yaptığı açıklamada, “Atamızın aramızdan ayrılışının 84'üncü yılı. Onu sonsuzluğa uğurladık. Atatürk’ün yaptıkları lafa, söze, kitaba sığmaz. Sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın saygısını kazanmış bir lider.

Sonsuza kadar kalbimizde yaşayacak. Atatürk’ün gençliği, turizmcileri, emanetini sonsuzluğa kadar yaşatacak. Gazeteci turizm yazarı Halil Öncü’nün bu anma gününde çok özel olan sergisini bizler ile paylaşmış olması da bizleri çok mutlu etti.

"Dünyaya gelmiş en özel lider bizim vatanımıza gelmiş"

Nirvana Grubu olarak, Atamıza bir saygı ifadesi olarak hem sergi ile, hem personelimizin göstermiş olduğu özel saygı ile Türk bayraklarımız ile Atamız'ın sevdiği şarkılar ile bugünü anıyoruz. Bugün hem hüzünlü, hem de gurur verici bir gün. Dünyaya gelmiş en özel lider bizim vatanımıza gelmiş. Bunun gururunu yaşıyorum. Ruhu şad olsun” dedi.

Sergiyi düzenleyen Halil Öncü de yaptığı açıklamada, “Benim için çok özel bir anlam taşıyan 1940’lı ve 50’li yılların orijinal 10 Kasım gazetelerini bu yıl Nirvana Cosmopolitan Hotel’in ev sahipliğinde sergiliyoruz.

Öncelikle Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan başta olmak üzere, tüm otel yönetici ve personelin ilgi ve desteklerine çok teşekkür ediyorum. Ulu Önderimizi her geçen yıl daha da büyük bir özlemle anıyoruz“ diye konuştu.

Sergi, otelde konaklayan yerli ve yabancı misafirlerin büyük beğenisini kazanıyor

Nirvana Cosmopolitan Hotel’in ev sahipliğinde düzenlenen sergide,  gazeteci ve turizm yazarı Halil Öncü'nün arşivinden, yıllara meydan okuyarak günümüze taşınan 1940'lı ve 1950'li yıllarda Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümleri olan 10 Kasım tarihli, aralarında Vatan, Ulus, Memleket, Dünya ve Cumhuriyet gibi 15 adet orijinal gazetenin bulunduğu sergi, otelde konaklayan yerli ve yabancı misafirlerin de büyük beğenisini kazanıyor ve ilgisini çekiyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.