17 yıl sonra üçüncü kez Türkiye’de... 2024 Skal Dünya Kongresi dönüm noktası olacak

2022 kongresinde 35 ülkeden gelen 400 katılımcıya İzmir'i anlattıklarını belirten Skal İzmir Başkanı Güner Güney, "Delegasyonun İzmir ilgisi büyüktü. 2024 Skal Dünya Kongresi'nin İzmir turizmi için bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz" dedi.

25/10/2022 21:43
17 yıl sonra üçüncü kez Türkiye’de... 2024 Skal Dünya Kongresi dönüm noktası olacak

Skal International'in 2024 yılı dünya kongresini İzmir'e kazandıran Skal İzmir Kulübü yöneticilerinin Hırvatistan'daki sunumu göz doldurdu. 2022 kongresinde 35 ülkeden gelen 400 katılımcıya İzmir'i anlattıklarını belirten Skal İzmir Başkanı Güner Güney, "Delegasyonun İzmir ilgisi büyüktü. 2024 Skal Dünya Kongresi'nin İzmir turizmi için bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz" dedi.

Skal İzmir Kulübü, dünya turizm profesyonellerinin ülkede üyesi bulunan en yaygın ve en eski turizm sivil toplum örgütü Skal‘ın 2024 yılında yapılacak dünya kongresine aday oldu. Oylamalarda diğer aday ülkeleri ve kentleri geride bırakan Skal İzmir Kulübü, Skal International'in 2024 yılı dünya kongresini İzmir'e kazandırdı.

Skal İzmir Kulübü yöneticileri, kongre alanında stant açtı, tanıtım materyalleri dağıttı 

Skal International'in 2022 Dünya Kongresi geçtiğimiz hafta Hırvatistan'ın Rijeka-Opatija kentinde düzenlendi. Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, Skal İzmir Yönetim Kurulu Üyeleri Elif Akşahin, Bülent Tercan, Aydın Tokbaş, Mine Güneş Kaya, profesyonel konferans düzenleyici Onur Türkay ile birlikte 2022 Skal Dünya Kongresi'ne katıldı.

İzmir delegasyonu, Skal Dünya Başkanı Burçin Türkkan, Skal Dünya Başkan Yardımcıları Salih Çene ve Hülya Aslantaş, Skal Türkiye Başkanı Sadık Altıparmak, Skal Uluslararası Temsilsicisi Asuman Tarıman, Skal İstanbul Kulubü Başkanı Can Arınel ve Skal Antalya Kulubü Başkanı Uğursal Uğur ile Rijeka-Opatija'da bir araya geldi. Özel tasarlanmış baskılı tişörtler giyen Skal İzmir Kulübü yöneticileri, kongre alanında stant açtı, tanıtım materyalleri dağıttı.

17 yıl sonra Dünya Skal Kongresi üçüncü kez Türkiye’de

Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, kongre sırasında dünyanın dört bir yanından gelen Skal üyelerine Türkiye'nin, Ege'nin ve İzmir turizm çeşitliliğini ve zenginliğini anlattı. Güney'in tanıtım videoları eşliğindeki sunumu göz doldurdu, dünyanın farklı ülkelerinden gelen turizm profesyonellerince ilgiyle izlendi.

Skal İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, 1993 yılında İstanbul, 2007 yılında Antalya dünya Skal Kongresi’ne ev sahipliği yaptığını hatırlattı. 17 yıl sonra Dünya Skal Kongresi üçüncü kez Türkiye’de, ilk kez İzmir’de yapılacağına dikkat çeken Güney, Hırvatistan'da gerçekleşen kongre izlenimlerini şöyle anlattı:

2024 Skal Dünya Kongresi İzmir turizmi için bir dönüm noktası olacak

"Turizm profesyonelleri için dünyanın en önde gelen kongrelerinden biri olan Skal Dünya Kongresi'ne heyet olarak katıldık. 35 ülkeden gelen 400 dolayında delegeye İzmir sunumunuzu başarıyla gerçekleştirdik. 2024 Skal Dünya Kongresi'ne ve İzmir'e ilgi büyüktü. Rezervasyonlar alındı. Kongremize bin kişiye yakın katılımcı bekliyoruz. 2024 Skal Dünya Kongresi'nin İzmir turizmi için bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz."

Güner Güney, bini aşkın turizm profesyonelini ağırlanacağı 2024 Skal Dünya Kongresi'nin İzmir için çok önemli bir tanıtım fırsatı olacağını söyledi.  Güney, "2022 Skal Dünya Kongresi'ne katılmak ve İzmir’i anlatmak önemliydi. Destekleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer'e, İZFAŞ ve Adnan Menderes Havalimanı işletmecisi TAV İzmir yöneticilerine teşekkür ederim" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.