12 Nisan'da bin turistle sezonu açıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm Bakanı Ataoğlu, 12 Nisan’da açılacak turizm sektöründe, 500 ile bin arasında bir yolcu gelişinin beklendiğini, 2-3 otelin bunları alacağını açıkladı. Ataoğlu, çift aşı ve çift PCR ile Mayıs ayında açılım istediklerini vurguladı.

06/04/2021 15:38
12 Nisan'da bin turistle sezonu açıyor

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, turizmin açılımıyla ilgili yaptıkları girişimleri anlatarak, turizmin kapalı devre ile açılması konusundaki çalışmaları dile getirdi. Ataoğlu, iç turizmin açılmasına yönelik de Sağlık Üst Kurulu ile çalışmalar yaptıklarını, sektör temsilcileri ile de bu yönde görüşmeler yaptıklarını kaydetti.

Milletvekillerinin sorularını da yanıtlayan Fikri Ataoğlu, Kıbrıspostası'nda yer alan habere göre, 12 Nisan’da açılacak turizm sektöründe, 500 ile bin arasında bir yolcu gelişinin beklendiğini, 2-3 otelin bunları alacağını, kapalı devre olacağından içeri dışarı giriş çıkış olmayacağını, bileklik koşulu olacağını, denetimin oteller tarafından yapılacağını, çalışanların evine gitmeyeceğini anlattı.

Esas açılım mayıs ayında olacak 

Esas açılımın mayıs ayında düşünüldüğünü, bunun da nasıl olacağının konuşulduğunu, ifade eden Ataoğlu, önceliğin toplum sağlığı olduğunu, o yüzden başta ülke ekonomisi için aşılanmış insanların karantinasız girişinin sağlaması olduğunu kaydetti. Bakan Ataoğlu, taşımacılığın da acenteler tarafından yapılacağını anlattı.

Kapalı devre dışında, çift aşı ve çift PCR ile Mayıs ayında açılımına yönelik Sağlık Üst Kurulu’na görüşlerini aktardıklarını belirten Bakan Fikri Ataoğlu, iç turizmin de açılmasına ilişkin çalışma yapıldığını belirtti.

Kapalı devre turizmi 2-3 otel uygulayacak

Kapalı devre turizmini 2-3 otelin uygulayabileceğini ifade eden Ataoğlu, ilgili paydaşlardan elektronik bileklik uygulamasında bazı sıkıntılar çıkabileceğine ilişkin bilgi aldıklarını kaydetti.

Fikri Ataoğlu, Sağlık Üst Kurulu’na söz konusu bilekliklerin kapalı devre turizminde değil, ev karantinasında uygulanmasına yönelik Sağlık Üst Kurulu’na öneri sunduklarını ancak bunun kabul görmediğini aktardı.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir