100 yılda bir olabilecek tanıtım fırsatı... Skal Dünya Kongresi İzmir'de yapılacak

Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, dünyanın en köklü turizm organizasyonu olan Skal International’ın 2024 genel kurulunun İzmir’de yapılacağını söyledi.

22/09/2023 12:11
100 yılda bir olabilecek tanıtım fırsatı... Skal Dünya Kongresi İzmir'de yapılacak

Dünya turizm devlerinin gözlerinin İzmir’e çevrileceğini vurgulayan Bülent Tercan, "Bu önemli kongreden önce İspanya Malaga’da kongre yapılacak. İzmir turizmine çıta atlatacak bu fırsat iyi değerlendirilmeli. İzmir Malaga kongresine çıkarma yapılmalı. Kentteki tüm kuruluşların işbirliği yaparak İzmir’i güçlü bir tanıtıma hazırlamaları gerekiyor" dedi.

Skal International’ın, dünyanın en eski ve en köklü turizm organizasyonlarının başında geldiğini belirten Destination İzmir Başkanı ve Skal İzmir Yönetim Kurulu Üyesi Tercan, büyük çabalar sonucu Skal International‘in 2024 genel kurulunun İzmir’e kazandırıldığını söyledi.

"Bu kongre, 100 yılda olabilecek bir fırsat" 

Skal İzmir‘in gayretleri ile önemli bir fırsat yakalandığını hatırlatan Tercan, "Bu dünya kongresi İzmir için çok önemli. 100 yılda olabilecek bir fırsat. İzmir turizminin çıta atlaması, gelişimi için Skal dünya kongresini iyi değerlendirmek gerekiyor" dedi.

2024 genel kuruluna tüm dünyadan turizmcilerin, seyahat acentaları sahipleri ve temsilcileri ile  tur operatörlerinin geleceğini ifade eden Bülent Tercan, sözlerini şöyle sürdürdü: "2024 İzmir Dünya Kongresi öncesi en büyük sınav, 2023 Kasım ayında yapılacak Malaga Kongresi olacak. Malaga’da İzmir en iyi şekilde tanıtmalı, 2024’ün alt yapısını oluşturmalıyız.

İzmir'in Malaga’ya tüm kurum ve kuruluşlarıyla çıkartma yapması gerekiyor. Malaga'ya güçlü bir ekiple gidip, kentin güzel bir tanıtımını ve sunumunu yapmalıyız. Burada İzmir Ticaret Odası ile Büyükşehir Belediyesi’nden özellikle destek bekliyoruz. İzmir bu tarihi fırsatı kaçırmamalıdır."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.