TUI Rusya'dan Türkiye’ye 1 milyon turist hedefi

TUI Russia Ticari Direktörü Vladimir Rubtsov, 2021'de Türkiye’ye 1 milyonun üzerinde turist göndermeyi planladıklarını söyledi. Rubtsov, TUI'nin 2021 Türkiye planlarını açıkladı.

04/03/2021 23:15
TUI Rusya'dan Türkiye’ye 1 milyon turist hedefi

2020'deki pandemiye rağmen Türkiye, Rus turistler arasında en popüler ülke oldu, TUI'nin 2021 için planları nelerdir?

Türkiye, 2020 yılında pandemiden sonra turistlere açılan ilk yurt dışı destinasyon oldu. Ayrıca Türkiye, Ruslar arasında her zaman çok popüler olmuştur.

2021'de Türkiye’ye 1 milyonun üzerinde turist göndermeyi planlıyoruz. Şu an Rusya’nın 18 şehri uluslararası uçuşlara açıkken, Türkiye'ye uçuş programı planlamasını Rusya’nın 38 şehrinden uçacağımızı öngörerek yapıyoruz. Antalya, Dalaman ve Bodrum havalimanlarına uçacağız.

Otellerin yönetimi, Volkan Şimşek tarafından yürütülecek

Fun&Sun Family, Fun&Sun Active, Fun&Sun Smart konseptlerimizi uygulamak için otellerle çalışmaya devam ediyoruz. Ayrıca bu yıl 5 yıldızlı Fun & Sun Family Life Side, 5 yıldızlı Fun & Sun Family Life Belek ve yine 5 yıldızlı Fun & Sun Smart Club Prestige otellerini kendi yönetimimize aldık. Otellerin yönetimi, Fun & Sun otel markası CEO’su Volkan Şimşek tarafından yürütülecek.

Kendi yönetim şirketimiz müşteriye daha da yakın olmamızı, seyahatin her aşamasında hizmet seviyesini kontrol etmemizi ve daha esnek olmamızı sağlayacaktır. Böylece yaz sezonunda Türkiye'de toplam 21 otel konseptlerimize göre faaliyet gösterecek.

Rus turistler 2020 yılında Türkiye'deki tatillerinden memnun kaldılar. Bu sezon Rus turistlerin otel tercihleri neler?

Türkiye'ye giden turistlerin çoğu 5 yıldızlı otelleri tercih ediyor. Müşterilerimizin %80'inden fazlasının tercihleri bu yönde. Rusya'dan Türkiye’ye tatil için giden turistler, zamanlarının çoğunu plajda geçiriyorlar, bu nedenle ilk başta kumsal ve plaj bölgesinin rahatlığı, bu bölgede rahat oturma

imkanı, gün boyu kaliteli yemek sunulması, çocuklar ve yetişkinler için aktiviteler onlar için en önemli kriterlerin başında. Ayrıca artık güvenli turizm uygulamaları, sosyal mesafeyi korumayı daha fazla geniş bir alana sahip oteller daha fazla talep görmekte.

Yıllardır sezon öncesi MITT fuarında partnerlerinizle, iş arkadaşlarınızla, müşterilerinizle buluşuyorsunuz. Bu fuarda partnerlerinizi ve müşterilerinizi neler bekliyor?

TUI Rusya yıllardır olduğu gibi merkez ofisin çeşitli departmanlarında çalışan ekibiyle MITT fuarında yer almakta. Önceki yıllarda olduğu gibi MITT 2021’de de standa gelen ziyaretçilerle buluşacak, yenilikleri ve haberleri paylaşacak ve yaz 2021 sezonunda turistleri hangi değişikliklerin beklediğini anlatacak Türkiye'deki popüler otellerin temsilcilerini davet ettik.

TUI’nin konseptinde göre faaliyet gösteren oteller Fun & Sun Family, Fun & Sun Active, Fun & Sun Smart, stantta önemli bir yer verilecek. Ayrıca standımızda ziyaretçilere, müşterilere yolculuklarını olabildiğince konforlu hale getirmelerine yardımcı olacak ek hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. MITT 2021’de TUI standına herkesi davet ediyoruz.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir