İspanyol otelciler kendi havayolu şirketini kurdu

Tenerife, La Palma, La Gomera ve El Hierro adalarının otel birlikleri ile, Tenerife'den 14 otel girişimcisi kendi bağımsız havayolu şirketini kurdular...

25/02/2021 16:47
İspanyol otelciler kendi havayolu şirketini kurdu

Daha önce Cessna filosuyla charter havayolu olarak çalışan İspanyol havacılık şirketi “One Airways” ile işbirliğine geçildi ve Tenerife ada yönetiminin merkezinde "Canarian Airways"in doğduğunu resmen ilan ettiler.

İspanyol otelciler bağımsızlığa yöneldiler

Ashotel ve şimdi de "Canarian Airways" Başkanı Jorge Marichal, "One Airways" in kurucusu ve CEO'su Óscar Trujillo ve Tenerife Cabildos Başkanı Pedro Martín, yeni havayolunun kuruluşunda önemli roller oynadı.Bu adım turist taşımacılığı söz konusu olduğunda otelciler tarafından bağımsızlığa doğru giden yol olarak çok olumlu olarak görüyor. Yapılan açıklamalara göre Kanarya Adalarının uçuş bağlantısı hep büyük sıkıntı oluşturuyordu. Otelciler bu konuda yıllardır çok rahatsızdı. 

“Niye kendimiz taşımıyoruz?” sözleri otelciler arasında çok sık duyulmaya başlamıştı

Şimdi yeni şirket ile öncelikle Avrupa’dan Kanarya Adalarına tatilciler taşınacak.

Ana şirket olara "Lattitude Hub"a 14 otel girişimcisi toplam dört milyon Euro topladı.

Óscar Trujillo, "Lattitude Hub"ın altında faaliyet göstereceği "Canarian Airways" markasına denizi, dalgaları ve deniz meltemini ile Tenerife'yi tatil destinasyonu olarak gösteren bir logo verildiğini açıkladı.

İlk uçuşlar muhtemelen Haziran 2021‘de yapılacak ve bunun için 160 yolcu kapasiteli bir Airbus A319 uçağı kullanılacak. Bu uçak yolcuların rahatı için 144 yolcu için konfigüre edilecek.

Söz konusu Airbus A319 ile İspanya ana karası ve İngiltere ve Almanya'daki havalimanları da dahil olmak üzere çeşitli Avrupa şehirlerine bağlantılar gerçekleştirilecek. (Tourexpi)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir