'Gönüllü Turizm Elçileri' projesinde başvurular devam ediyor

Fatih Belediyesi’nin bu yıl 12’nci kez hayata geçirilecek olan Gönüllü Turizm Elçileri projesi için başlattığı başvurular devam ediyor. Üzerlerinde çeşitli dillerde ‘‘Ask Me/Bana Sor’’ yazılı tişörtleri ile hizmet veren ve yaşları 16 ile 30 arasında değişen gençlere proje sonunda katılım sertifikası da veriliyor.

26/05/2022 16:06
'Gönüllü Turizm Elçileri' projesinde başvurular devam ediyor

22 Haziran’a kadar sürecek başvuru sonucunda seçilen Gönüllü Turizm Elçileri; bu yıl 12’nci kez kültür turizmi güzergâhı olan Fatih’e gelen turistlerin seyahatlerini sorunsuzca tamamlayabilmeleri amacıyla onlara yardımcı olacaklar. Projeyle şehre gelen turistlerin memnuniyetinin sağlanmasının yanı sıra, projede gönüllü olarak yer alan gençlere de sosyalleşme, yabancı dillerini geliştirerek pratik yapabilme ve dünyanın her yerinden İstanbul’a gelen insanlarla da tanışma fırsatı sunuyor. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Gönüllü Turizm Elçileri projesinin özellikle dil geliştirmek isteyen gençler için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

ÜCRETSİZ REHBERLİK HİZMETİ VERİLECEK

Her yıl yazılı ve sözlü mülakatlar seçilerek projede görev alan Turizm Elçileri, Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan, Divanyolu, Kapalıçarşı ve Eminönü bölgelerinde, İngilizce, İspanyolca Almanca, Arapça, Fransızca, Farsça, Korece, Japonca, Çince, İtalyanca ve Rusça gibi çeşitli dillerde turistlere ücretsiz rehberlik hizmeti veriyor. Üzerlerinde çeşitli dillerde ‘‘Ask Me/Bana Sor’’ yazılı tişörtleri ile hizmet veren ve yaşları 16 ile 30 arasında değişen gençlere proje sonunda katılım sertifikası da veriliyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.