Çalışanlarına aşı zorunluluğu getiren ilk havayoluydu... 3 bin Corona virüs vakası tespit edildi

Çalışanlarına aşı zorunluluğu getiren ilk havayolu şirketi olan ABD'li United Airlines, yaklaşık 3 bin çalışanının corona virüse yakalandığını duyurdu.

12/01/2022 16:35
Çalışanlarına aşı zorunluluğu getiren ilk havayoluydu... 3 bin Corona virüs vakası tespit edildi

ABD'li United Airlines salı günü yaptığı açıklamada, ABD'li çalışanlarının yaklaşık yüzde 4'ünün yani yaklaşık 3.000 çalışanının Covid-19 testinin pozitif çıktığını bildirdi. Reuter'ta yer alan habere göre, aşılı olan çalışanlardan hayatını kaybeden ya da hastaneye kaldırılan olmadığı açıklandı. 

Şirketin açıklaması, artan vakalar ve ABD'nin aşı zorunlulukları hakkında devam eden tartışmaların ortasında geldi. Cuma günü, ABD Yüksek Mahkemesi, Başkan Joe Biden'in 100'den fazla çalışanı olan şirketler için aşı ve test yetkisine yönelik itirazlara ilişkin argümanları dinledi.

ABD havayolları, aralık ayının sonundan bu yana 30.000'den fazla uçuşu iptal etti

Corona virüs vakaları ve karantinalar, havayolu personeli ve uçuş programlarını da etkiliyor. ABD havayolları, hava durumu ve Covid-19 salgını nedeniyle aralık ayının sonundan bu yana 30.000'den fazla uçuşu iptal etti.

FlightAware.com'a göre United Airlines, salı günü 149 uçuşunu iptal etti. Chicago merkezli United Airlines, seyahat ve uçuş operasyonlarını kolaylaştırmak için çalışanlarına aşı zorunluluğu getiren ilk havayolu şirketi olmuştu.

United Airlines CEO'su Scott Kirby konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Omicron dalgalanması operasyonumuzu zorladı. Newark'ta sadece bir günde, iş gücümüzün yaklaşık üçte biri hastalandı. Şu anda Covid-19 testi pozitif olan yaklaşık 3.000 çalışanımız olmasına rağmen, aşılı çalışanlarımızın hiçbiri hastaneye kaldırılmadı" dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.