Kemer'de kulaçlar sportmenlik ve dostluk için atıldı

Antalya Kemer’de gerçekleştirilen 15. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası tamamlandı.

23/05/2022 23:31
Kemer'de kulaçlar sportmenlik ve dostluk için atıldı

Antalya Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyon ve işbirliğiyle Kemer Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “15. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası”, 19-22 Mayıs tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi.

Katılımcı sayısı her organizasyonda artan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın isim sponsorluğu ve markanın Türkiye distribütörü Sportive’in desteğiyle 8 parkurda 1800’e yakın yüzme tutkunu sporcuyu Martı Myra’nın ev sahipliğinde Kemer’de buluşturdu.

9 yaşından 84 yaşına kadar her yaş grubundan sporcunun katıldı 

9 yaşından 84 yaşına kadar her yaş grubundan sporcunun katıldığı, sporculara doğa, deniz ve yüzme sevgisi aşılamak hedefiyle yola çıkan ve şimdiye kadar 30 bin sporcunun katıldığı şampiyonanın birinci gününde “Skoda Açık Su Yüzme Şampiyonası 3K”ülkemizin cennet adası Suluada’da gerçekleştirildi. Aynı gün 9-13 yaş sporcuların katılımıyla “Arena Aquakids Yüzme Etkinliği” Voonka Kids’in desteğiyle gerçekleştirildi.

Organizasyonun ikinci gününde, 5K’lık parkura sahip “Martı Myra Açık Su Yüzme Şampiyonası’nda sporcular doğanın zor koşulları ile mücadele ettiler. Şampiyonanın 3. ve 4. günlerinde 4 kişilik takımların mücadele ettiği “Jotun Renklerin Kardeşliği 4x500m Bayrak Yarışları” ile devam etti.

Yarışma 2022'de ayrıca Bodrum, Göcek ve Marmaris'te de gerçekleştirilecek 

Şampiyona, Skoda Açık Su Yüzme Şampiyonası 2K, FMV Işık Yolculuğu Gece Yüzme Etkinliği ve Setur Marinas Açık Su Yüzme Şampiyonası 1K  parkurlarının ardından sona erdi. Şampiyona kapsamında, gerçekleştirilen yüzme etaplarının yanı sıra farklı aktivitelerle de yüzücüler hep birlikte keyifli vakit geçirdiler.

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları Turkuaz Yüzme Serisi adı altında 2022 yılında 28-30 Ekim tarihlerinde Bodrum, 04-06 Kasım 2022 tarihlerinde ise Göcek ve Marmaris’te gerçekleştirilecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.