Uluslararası Düğünler Konferansı ilk kez İstanbul’da

Hintlilerin meşhur zengin düğünlerini dünyaya tanıtan ve bu endüstride çalışan organizatörleri bir araya getiren “Uluslararası Düğünler Konferansı ICWF (International Convention of the Wedding Fraternity)’’ bu sene ilk kez Hindistan dışında düzenlenerek Haziran ayında İstanbul’da gerçekleşecek.

12/03/2018 16:09
Uluslararası Düğünler Konferansı ilk kez İstanbul’da

Her yıl Hindistan’da yapılan bu konferansın ilk Avrupa ayağı İstanbul olacak ve bu organizasyonda dünyanın sayılı ülkelerinden gelen ünlü düğün planlamacıları İstanbul’da toplanacak. Turizmde farklı açılımların peşinde olan Türkiye, dünyanın en çok para harcanan Hint düğünlerini ülkemize çekmek için yürüttüğü çalışmalarda büyük bir başarıya imza attı.

Kültür ve Turizm  Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Türk Hava Yolları, Crystal Concepts Etkinlik firması ve Türk Hindistan Turizm Konseyi ile birlikte 2017 yılında pek çok ortak ağırlama programı yapan Türkiye, Hint düğünlerine yönelik bu tanıtım faaliyetinde Avrupa ülkelerinin bir adım önüne geçerek önemli bir kazanım elde etti.

Ünlülerin düğün organizatörü İstanbul'a gelecek

4-5 Haziran 2018’de Hint düğünlerinin bir numaralı adresi Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da yapılacak olan konferansa konuşmacı olarak gelecek sürpriz isimler arasında Amerika ‘da Jennifer Aniston, Tom Cruise, Jennifer Lopez, Oprah Winfrey ve Kim Kardashian’ın düğünlerini planlayan Colin Cowie, Belcika’lı ünlü çicek tasarımcısı Tomas De Bruyne ve Hindistan’ın en zengin ailelerine gelinlik tasarlayan modacı Anamika Khanna bulunuyor.

Destinasyon düğünleri; yaşadığı ülkenin dışında bir yerde evlilik törenlerini yapmak anlamına geliyor. Doğal olarak işin içerisine ulaşım, konaklama gibi pek çok yeni ihtiyaç giriyor. Bu haliyle de turizm sektörünün içindeki kollardan birisi haline geliyor. Bu sektörde satın almacı ve tedarikçiler bilindik turizm öğelerinden biraz daha farklı oluyor.

Tedarik zincirinde havayollları birinci sırada iken, daha sonra oteller, düğün mekanları ve sonrasında ise bir düğünün ayrılmaz unsuru olan dekor, yiyecek-içecek, kıyafet, fotoğraf çekimi, kuaför ve makyaj, teknik, müzik ve eğlence gibi hizmetler geliyor.

Yorumlar