Turizm Haftası'nda güven mesajları

TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, 17-22 Nisan arasında kutlanacak olan Turizm Haftası nedeniyle birer mesaj yayınladı.

17/04/2017 01:00
Turizm Haftası'nda güven mesajları

Bayındır, son iki yıldır, yaşanan birtakım kaotik olaylar ve güvenlik sorunları neticesinde, Türk turizminin maalesef kötü bir dönem içerisine girdiğini belirterek, “Sektörün dinamik yapısı ile inancını kaybetmeden profesyonel bir şekilde işine bağlılığını devam ettirmesi, Türk turizminin gücünü yansıtmaktadır. Bu süreç içerisinde dirayet göstererek var gücüyle emeğini esirgemeyen tüm turizm camiasının, değerli turizm çalışanlarının ve halkımızın Turizm Haftası’nı kutluyor, değerli meslektaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.   

 'Türk turizmi dünyaya yeniden damga vuracak'

TÜROFED Başkanı Ayık da, sıkıntılı bir dönemden geçen Türk turizminin ilerleyen dönemlerde dünyaya yeniden damga vuracağını belirtti. 15 - 22 Nisan arasında gerçekleştirilen 'Turizm Haftası' nedeniyle yazılı açıklama yapan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Turizm de vazgeçilmez bir ülke haline gelen Türkiye'nin, önemli bir performansa imzasını atarak, dünyada en fazla turist ağırlayan 6'ncı ülke konumuna geldiğini ifade etti.Ayık ayrıca, sektörün binlerce insana istihdam da sağladığını dile getirdi.

Bunun küçümsenmeyecek bir başarı olduğunu belirten Ayık, "Türkiye eminim ki, ilerleyen dönemde de turizm sektörüne damgasını vurmaya devam edecektir. Bu vesileyle turizm camiamızın ve ülkemizin Turizm Haftası'nı canı gönülden kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Ayık açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı:

"Yaklaşık 60 farklı sektöre destek veren turizm, ekonomiye sağladığı katkılar nedeniyle de adeta Türkiye için olmazsa olmaz sektörlerden biri haline gelmiştir. Geçtiğimiz sene başlayan ve günümüzde de devam eden sektördeki sıkıntılar, her geçen gün çığ gibi büyümektedir. Bu bilincin aşılanması için her sene kutladığımız Turizm Haftası, ülkemizde de ciddi bir bilincin oluşmasına neden olmuştur. Zorlu bir süreçten geçen Türkiye turizmi, sektörün dinamik yapısı ile bu zorlu süreci en kısa sürede atlatarak, daha da güçlü bir şekilde dünya turizmi içindeki varlığını sürdürmeye devam edecektir."

Yorumlar