Kuşadası umudunu sosyal medyaya bağladı

Rezervasyon iptalleri nedeniyle geçtiğimiz yıl sıkıntılı bir dönem geçiren Kuşadası, bu yıl 2.5 milyon yerli turisti ağırlamayı hedefliyor.

06/04/2017 13:52
Kuşadası umudunu sosyal medyaya bağladı

Konaklama turizminin yanında kruvaziyer turizmindeki gemi iptalleriyle de sıkıntı günler yaşayan Kuşadası turizmi tüm umudunu iç turizme bağladı. Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Başkanı Serdar Akdoğan, özellikle sosyal medya üzerinden yaptıkları etkin tanıtımlar sonucu konaklama turizminde iç pazardaki artış oranının yüzde 57'ye ulaştığı söyledi.

Sosyal medya üzerinden tanıtımlar yapıldı

Dış turizmde yaşanan sıkıntıların ardından özellikle sosyal medya üzerinden iç pazara yönelik tanıtım ve reklamlara etkin şekilde ağırlık verildiğini hatırlatan Akdoğan, "Bu çalışmamızın meyvelerini son iyi yıl aldı. Kuşadası Emniyet Müdürlüğü'nün verilerine göre, Kuşadası'nda 2015 yılında bir milyon 242 bin 123 yerli turist konaklarken, bu rakam 2016'da yüzde 57 artışla bir milyon 955 bin 44 oldu. Buna ticaret odasının sosyal medya üzerinden yaptığı tanıtımlar önemli katkı sağladı" dedi.

Tanıtımlara ağırlık verilecek

Sosyal medya ölçümleme ve analizlerinde de bunun ortada olduğunu kaydeden KUTO Başkanı Serdar Akdoğan, "Kuşadası Ticaret Odası'nın bir yayını olan Kuşadası Güvercin facebook sayfasında video izlenme sayısı 18 milyonu geçti. Toplam reklam gösterim sayımız 122 milyon, reklam ile etkileşimde bulunan kişi sayısı 15 milyon 347 bin, takipçi sayımız ise 375 bini geçmiş durumda. 2017 yılı için de, odamızın bütçesini en doğru şekilde kullanmaya devam ederek, tanıtıma ağırlık vereceğiz.

İçinde bulunulan her türlü koşula rağmen, ölçüm ve analizlerle bunun ilçemize faydası ortada. Kuşadası Ticaret Odası olarak, Kuşadası Güvercin ile facebook, instagram, youtube, Google plus ve web sitesiyle de sosyal medyanın ilgili kanallarında Kuşadası'nın tanıtımını yapmaya devam ediyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu. (İHA)

Yorumlar