KATİD satışın ipliğini pazara çıkardı

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği'nin organize ettiği ve Venta Professional Eğitim Danışmanlığın desteği ile North Point Hotel'de gerçekleştirilen eğitimde, satış teknikleri farklı bir bakışla işlendi.

20/04/2018 17:50
KATİD satışın ipliğini pazara çıkardı

KATİD'in bu sene ulusal anlamda lider eğitim firmaları ve eğitmenlerle gerçekleştirdiği çalışmaların 4'üncü programının konusu, satış teknikleri oldu. Samsun ve çevre illerden gelen 40 a yakın otel yöneticileri ve satış elemanlarının katılımıyla  “Satışın ipliğini pazara çıkartıyoruz” mottosu ile gerçekleşen eğitim programı hakkında bilgi veren Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği KATİD başkanı Murat Toktaş, ”Her şeyi devletten ve yerelden beklemek haksızlık olur.

Bizler STK olarak taşın altına elimizi koymalıyız. Bölgedeki otelcilerin çatı örgütü olan KATİD üzerine düşeni yerine getirmeye çalışıyor. Sadece bu sen 4 ayda 4 eğitim programı ile ihtiyacımız olan konularda tesislerin eksikliklerini sektörde lider firmalardan aldığımız eğitimlerle kapatmaya çalışıyoruz. Bu günkü organizasyona destekleri içi, Venta Professional Eğitim Danışmanlığa teşekkür ederim” dedi.

Eğitime gelenlerin istekli oluşu programın keyifli geçmesini sağladı

Venta Professional Eğitim Danışmanlık kurucusu Eğitmen/Danışman Esra Baş ve Yazar/Eğitmen İlker Taner Uzun tarafından keyifli ve eğlenceli geçen eğitim sonrası, çalışma hakkında açıklamalarda bulundu. Esra Baş, “Farklı destinasyonlarda çalışmalar yapmak her zaman keyif vermiştir.

Samsun'da da çok güzel bir katılımla karşılaşmak bizi mutlu etti. Eğitime gelenlerin istekli oluşu keyifli bir programın geçmesine neden oldu. Bizde Venta Professional Eğitim Danışmanlık  olarak sadece büyükşehirlerde değil Anadolu’nun birçok şehrinde verdiğimiz eğitimlerle sektörlerin yanında oluyoruz” diye konuştu.

En büyük sorunumuz donanımlı personel

Grand Sheraton Hotel Genel müdürü Savaş Türkay da, ”En büyük sorunumuz donanımlı personel. Tesislerimizin fiziki olarak hiçbir eksiği olmamasına karşılık donanımlı personel konusunda çok sıkıntı yaşıyoruz. Bu tarz eğitim çalışmaları personelin motivasyonunu arttırdığı gibi sektöre yatkınlığınıda artırmaktadır” dedi.

Yorumlar