İstanbul'un simge oteli satılıyor mu?

İstanbul'un simge yapılarından The Marmara Taksim Otel'in satışı gündemde.

07/03/2017 17:36
İstanbul'un simge oteli satılıyor mu?

Para Dergisi'nde yer alan habere göre, İstanbul'un simge yapılarından biri konumda olan, adres tarifinde verilen mihenk taşı niteliği taşıyan The Marmara Taksim Otel'in satışı gündemde. Otel, iki yıl önce 45 Milyon Dolarlık yatırımla baştan aşağı yenilemişti. Türkiye'nin en köklü müteahhitlik firmalarından Oğuz Gürsel’in sahibi olduğu Kiska Holding'e ait otel zinciri markası The Marmara Grubu'nun işlettiği bu otelin kulağımıza gelen bilgilere göre satılması gündemdeymiş.

New York Manhattan'da bir otel açarak ABD'ye yerleşen Kiska Holdingin sahibi Gürsel Ailesi, Taksim'deki bu otelin performansından memnun olmadığı için satmayı düşünüyormuş. Bu düşüncesini henüz yakın çevresinde dillendirmekle yetinen aile önümüzdeki günlerde taliplilerle görüşecekmiş. Aileye yakın isimlerden öğrendiğimize göre, ABD'deki otellerinin getirisinden oldukça memnun olan Gürseller, Türkiye'deki turizmde son iki yıldır yaşanan sıkıntı nedeniyle The Marmara Taksimin zor günler geçirdiğini söylüyormuş.

1978 yılından beri faaliyet gösteren ve Türkiye'de turizmin en köklü kurumlarından biri olan The Marmara Grubu, aynı İsimle Taksim, Pera, Şişli, Antalya ve Bodrum olmak üzere toplam beş oteli ve özel davetlerin mekânı Esma Sultan Yalısı ile hizmet veriyor. The Marmara Hotels'i Kiska Holdingin kurucusu Oğuz Gürsel’in oğlu Kaan Gürsel ile İkinci kuşak yönetici olarak kız kardeşleri Bike ve Ardıç Gürsel yönetiyor.

 

Yorumlar