GETOB'tan iç turizm atağı

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, yurdun her köşesinden Dalaman Havalimanı'na tarifeli uçak seferleri düzenlenmesi konusunda önemli gelişmeler kaydettiklerini söyledi.

09/01/2018 03:09
GETOB'tan iç turizm atağı

 

Ankara ile Dalaman Havalimanı arasında başlatılan ve Haftada 7 gün kesintisiz sürdürülen direk tarifeli seferlerin rayına oturduğuna dikkat çeken GETOB yönetimi, yeni hedeflerinin ülke genelindeki 5 büyük il olduğunu açıkladı.

Göreve başladıkları günden itibaren bölge turizminin geliştirilmesi için havayolu firmaları ile çok sıcak temaslar kurduklarını aktaran Bülent Bülbüloğlu; turizmde iç pazara ayrı bir önem verdiklerini ifade ederek, "Tatillerini bölgemizde geçirmek üzere gelmek isteyen tüm misafirlerimizin havayolu seçeneğini kullanarak zahmetsizce ve kısa sürede bölgemize ulaşmalarını sağlayabilmeleri açısından Dalaman Havalimanı'na aktarmalı değil direk tarifeli uçak seferleri konulmasını temin etmek istiyoruz.

Muğla Valiliği'nin destekleri ve bölgemizin önde gelen STK’larının katkılarıyla, THY başta olmak üzere AnadolujetT, Pegasus, Sunexpress, Onur Air, Atlas Global Ceo’ları ve yetkilileriyle defalarca görüşmeler yaptık" dedi.

Bülent Bülbüloğlu, GETOB’un ısrarlı çabaları sonucunda AnadoluJet’in Ankara’dan Dalaman’a haftada üç seferle başlayan direk tarifeli seferlerin mükerrer defalar yapılan görüşmelerle haftanın yedi günü olarak sürdürülmeye başladığının altını çizdi.

Ankara tamam, şimdiki hedefimiz 5 büyük il

Türkiye’nin birçok ilinden Ankara aktarmalı Dalaman seferlerinin yapıldığını belirten Bülbüloğlu, asıl hedeflerinin Trabzon veya Samsun, Adana, Gaziantep, Eskişehir, Diyarbakır gibi büyük illerimizden Dalaman’a karşılıklı direk tarifeli seferler konulmasını sağlamak olduğunu, bu yönünde mücadele verdiklerini söyledi.

Bölge uçuşlarının geliştirilmesi amacıyla Anadolujet ile çeşitli çalışmalar ve kampanyalar yaptıklarına da değinen Başkan Bülbüloğlu, son iki yıldır AnadoluJet’in ülke genelindeki birçok acente yetkilisine bölge tanıtımı ve gezileri yaptırarak kendilerini misafir ettiklerini vurguladı.

Geçen hafta içinde AnadoluJet’in Bölgesel Uçuşlar direktörü ve diğer yetkilileriyle birlikte Karadeniz bölgesinin Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun bölge temsilcilerinin yer aldığı grubun bölgemizde misafir edildiğine dikkat çeken Bülent Bülbüloğlu, "Bölge turizmcileri olarak iç pazardan yeterli misafir ağırladığımız sürece, sektör olarak daha güçleneceğimiz muhakkaktır.

Kendi vatandaşlarımızın da bölgemizin güzelliklerini görmek ve tatillerini bölgemizde geçirmek istemeleri en doğal haklarıdır. Bizler onları misafir etmekten mutlu olacağız" dedi.

Bülbüloğlu; Bu durumun iç pazar turizminin canlandıracağını ve bölge ekonomisine ve istihdamına pozitif yansımalarının olacağını sözlerine ekledi. 

 

 

 

Yorumlar