Firuz Bağlıkaya üslubunu sertleştirdi

Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya’nın Kemer’de gerçekleştirdiği yemekli toplantıya çok sayıda acenta temsilcisi katıldı.

13/11/2017 18:17
Firuz Bağlıkaya üslubunu sertleştirdi

Mevcut yönetimin, bölgenin sorunlarına hakim olmadığını belirterek söze giren Bağlıkaya, “Sorun olunca canı yanan bir yönetim istiyoruz. Dik duracak BYK başkanları istiyoruz. Seyahat acentaları tur ve transfer yapabilsin, bilet satsın. Bunlar bizim asli hizmetlerimiz ama her ikisini de yapabiliyor muyuz?” diye sordu.

Kendi kaderleriyle baş başa bırakılan seyahat acentalarının yaşadığı güçlükleri ortadan kaldıracaklarını ifade eden Firuz Bağlıkaya, “Havayolu şirketleri bizden ucuza bilet satıyor. Taksiciler, ev hanımları, belediyeler, bankalar tur düzenliyor. Asli hizmetimizi yapamaz hale geldik. Bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz ama soruyoruz; '20 yılda neyi yapamadınız da 2 yıl daha istiyorsunuz? 20 yılda, senden başka bu kurumun başkanı olabilecek kimse çıkmadı mı? Senden başka o koltuğu hak eden kimse yok mu?' diye hesap sordu.

Bu kötü gidişata “dur” demenin vaktinin geldiğini söyleyen Bağlıkaya, “Kaçak faaliyetleri gerçekten önlemek istiyorsan, mücadele edeceksin. Havaalanlarında, müze ve ören yerlerinde kontrol yapmazsan yakalayamazsın. Sen kaçağı engellemek yerine acentaları denetliyorsun. Biz kaçakla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kaçağı biz denetleyeceğiz. Kaçak faaliyette kullanılan araçların bağlanmasını sağlayacağız. Böylelikle kimse kaçak tur yapanlara araç veremeyecek. Kaçak faaliyetleri ihbar edeceğimiz, 7/24 çalışan bir ihbar hattı oluşturacağız” dedi.

Yönetimin, sorunları görmezden gelerek, üyelerini mağdur ettiğine de değinen Firuz Bağlıkaya, “Kriz yok dediler, problem yok dediler, yüzlerce acenta iflas etti. Gerçek sorunlarımızı hükümete iletmediler. Devletin yardım etmesini engellediler” eleştirisinde bulundu.

Gençlerin önünü açacaklarını belirten Bağlıkaya, “İki dönemden fazla başkanlık yapılmasının önünü yasal yollarla kapatacağız. TÜRSAB başkanlığını meslek olmaktan çıkaracağız.  Altı yıl boyunca müze biletlerinden gelen %5 indirimi acentalara yansıtmadılar. Nerede bu %5’ler? Kim aldı? Şirketlerin bilançoları nerede? Burası ticarethane değil. Git ticaretini kendi paranla yap. Acentaların parasıyla ticaret yapamazsın!” dedi.

 

Yorumlar