Barlas Küntay kabri başında anıldı

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği- TTYD’nin kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Barlas Küntay, 18'inci ölüm yıldönümünde, Zincirlikuyu’daki mezarı başında anıldı.

02/08/2017 21:17
Barlas Küntay kabri başında anıldı

2 Ağustos 1999'da vefat eden Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği TTYD’nin Kurucusu ve Onursal Başkanı Barlas Küntay, mezarı başında anıldı. Törende, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Barlas Küntay’ın 1980’li yıllarda attığı temellerin, Türk turizminin dünya turizminde önemli yere gelmesinde büyük payı olduğunu söyledi.

TTYD Başkanı Oya Narin, merhum Barlas Küntay’ın önderliğinde kurulan TTYD’nin turizmde 25 Milyar Dolarlık yatırımı bulunduğunu ve 400 bin kişiye istihdam yarattığını belirterek, “Turizmde yaşanan sıkıntılara rağmen kendisinden aldığımız emaneti kararlılıkla, büyüterek devam ettiriyoruz” dedi.

HİZMETLERİ ANILDI VE DUALAR OKUNDU

Kurucusu ve Onursal Başkanı merhum Barlas Küntay’ın Zincirlikuyu Mezarlığı’nda kabri başında buluşan oğlu Burak Küntay ve TTYD Başkanı Oya Narin ile TTYD üyeleri, Laleli Camii  Baş İmamı Temel Hoca ve yardımcısının tarafından dualar okundu. Barlas Küntay’ın hizmetleri hakkında hoca tarafından hizmetleri hakkında yapılan konuşmadan sonra anmaya katılanlar merhum bakan, kaybettiklerimiz  ve şehitlerimiz  için “Fatiha” okuyarak ruhlarını şad ettiler.

ÖNEMLİ KATILIM OLDU

Törene TTYD Başkanı Oya Narin, TTYD Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Murat Ersoy ile Turgut Gür, Tavit Köletavitoğlu, Oktay Varlıer, Murat Dedeman, Mustafa Kerim Başer, Erkunt Öner, İsmail Işık, Bircan Eresin, Savaş Gürsel, Erol Aksoy, Hande Tibuk, Kadir Eriş, Yelda Uras, Ferruh Ulukardeşler ile sevenleri katıldı.

BARLAS KÜNTAY HATIRA ORMANI

Merhum Barlas Küntay’ın oğlu Prof. Burak Küntay, törene katılanları görev yaptığı Bahçeşehir Üniversitesi’nin lokantasında ağırladı. Burada Turgut Gür, TTYD  olarak Barlas Küntay adını yaşatmak için 400 ağaçlık  “Barlas Küntay Hatıra Ormanı” kurduklarını belirterek, beratı oğlu Burak Küntay’a verdi.

Yorumlar