Antalya'dan tarihi rekor

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "2014 yılında, 3 Milyon 307 Bin Rus turist Antalya’yı ziyaret etmişti. 30 Eylül 2017 itibariyle Antalya’yı ziyaret eden Rus turist sayısı, 3 Milyon 376 Bin oldu. Bu, bütün zamanların rekorudur" dedi.

02/10/2017 11:54
Antalya'dan tarihi rekor

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov ile yaptığı görüşmede son rakamları açıkladı. Vali Karaloğlu, “Antalya, Rusya vatandaşlarının dünyada en çok ziyaret ettikleri ildir. Bu sene bir rekor kırdık. Daha önce 2014 yılında 3 milyon 3 yüz yedi bin Rus turist yılın tamamında Antalya’yı ziyaret etmişti. 30 Eylül 2017 itibariyle Antalya’yı ziyaret eden Rus turist sayısı 3 milyon 376 bin oldu. Bu da bütün zamanların rekorudur" dedi.

Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti. Valilik özel defterini imzalayan Yerhov, daha sonra açıklamalarda bulundu. Büyükelçi Yerhov, göreve gelmesinden sonra ilk ziyaretini eskiden de tanıdığı Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na gerçekleştirdiğini kaydetti. Antalya’nın kendisi için önemli bir ziyaret noktası olduğunu dile getiren Yerhov, Antalya’nın turizmin ve domatesin başkenti olduğunu dile getirdi.

"Rus turistte tüm zamanların rekoru"

Vali Karaloğlu ise, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin tarihinin en iyi dönemlerinden birini yaşadığını vurguladı. İki ülke arasındaki siyasi, ticari, ekonomik ilişkilerin üst düzey devam ettiğini işaret eden Vali Karaloğlu, “Antalya, Rusya vatandaşlarının dünyada en çok ziyaret ettikleri ildir. Bu sene bir rekor kırdık. Daha önce 2014 yılında 3 milyon 3 yüz yedi bin Rus turist yılın tamamında Antalya’yı ziyaret etmişti. 30 Eylül 2017 itibariyle Antalya’yı ziyaret eden Rus turist sayısı 3 milyon 376 bin oldu. Buda bütün zamanların rekorudur. Ekim, kasım ayında da seyahatler devam edecek ve rakam daha da büyüyecektir.”dedi.

"Antalya’da yaşıyorlar"

Rusların Antalya’yı sadece seyahat için tercih etmediğini kaydeden Vali Karaloğlu,“Çok sayıda Rus Antalya’da gayrimenkul satın alarak Antalya’da sürekli yaşayan çok sayıda Rus vatandaşı var. Biz bu durumdan mutluyuz. Sizin döneminizde bu ilişkilerin gelişerek devam etmesini diliyorum.”ifadelerine yer verdi. Öte yandan, ziyarette, Rusya’nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza da hazır bulundu. (İHA)

Yorumlar