17 otelde 9 ay beş kuruş vermeden kaldı

Brezilyalı dolandırıcı, İsveç’in başkenti Stockholm’deki 17 değişik otelde dokuz ay boyunca beş kuruş ödemeden yaşamayı başardı.

01/08/2017 10:07
17 otelde 9 ay beş kuruş vermeden kaldı

En son kaldığı Scandic Hotel’de mayıs ayında yakalanarak tutuklanan adı açıklanmayan Brezilyalı dolandırıcı, çıkarıldığı mahkemede ağırlaştırılmış dolandırıcılık suçundan sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı. Yaşadığı otellerdeki hizmetlerden faydalanarak 17 oteli toplam 41 faturanın karşılığı yaklaşık 250 bin Kron (26 Bin Euro) dolandıran Brezilyalı, mahkeme kararına göre dolandırdığı otellere bu miktarı ödemekle de yükümlü tutuldu.

Dolandırdığı bütün otellere aynı site üzerinden rezervasyon yaptıran dolandırıcı, otel girişlerinde bagajının gecikeceğini, bu nedenle de hemen ödeme yapamayacığını söyleyerek kredi kartı bilgilerini bıraktı.

Brezilyalı, kaldığı hotellerden kaybolduktan sonra kredi kartı bilgileri üzerinden yapılan araştırmalarda, kartın yeterli bakiyeye sahip olmadığı anlaşıldı.Mahkemeye tanıkların ifadeleri, 28 yaşındaki Brezilyalı'nın cep telefonundaki GPS pozisyonları, wi-fi bağlantıları ve Facebook paylaşımları delil olarak sunuldu. (DHA)

Yorumlar